WIELOJĘZYCZNY SŁOWNIK TERMINOLOGICZNY ELEKTRYKI +CD

Międzynarodowy słownik terminologiczny z zakresu postaw elektryki powstał ze wspólnej inicjatywy Polskiego Komitetu Terminologii Elektryki Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i Instytutu Elektrotechniki w Warszawie, który zapewnił…

80.00

Na stanie

           Międzynarodowy słownik terminologiczny z zakresu postaw elektryki powstał ze wspólnej inicjatywy Polskiego Komitetu Terminologii Elektryki Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i Instytutu Elektrotechniki w Warszawie, który zapewnił środki materialne w ramach projektu badawczego finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

            Autorzy projektu od wielu lat działają przy opracowywaniu międzynarodowej normalizacji z zakresu terminologii elektrycznej i systemów oznaczeń wielkości i jednostek miar, biorąc udział w pracach grup roboczych komitetów 1 i 25 IEC, a także w Komitecie Technicznym Nr 8 PKN-u, gdzie prowadzą prace związane z tłumaczeniem norm IEC i dokumentów harmonizowanych CENELEC z tego zakresu.

            Polski Komitet Terminologii Elektryki SEP-u od wielu lat liczył się z potrzebą opracowania słownika terminologicznego z zakresu elektryki. Słownik, który oddajemy do użytku czytelników, obejmuje podstawowe pojęcia z zakresu elektryki i wybrane pojęcia z ma­tematyki, fizyki i chemii użytkowane w elektryce, a także podstawowe pojęcia z automatyki i informatyki, jako dziedzin ściśle związanych i wykorzystywanych w nauczaniu elektryki. Decyzję o realizacji wielojęzycznego słownika podjęto w związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej licząc się z tym, że aktywność naukowa i gospodarcza naszego kraju będzie się rozwijać we współpracy z krajami Unii. Zdecydowano, żeby słownik terminologiczny zawierał, obok polskiego, terminy w sześciu językach Unii (angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, szwedzkim i włoskim), a także w języku rosyjskim.

Autor

Rok wydania

Wydawca

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „WIELOJĘZYCZNY SŁOWNIK TERMINOLOGICZNY ELEKTRYKI +CD”