WPROWADZENIE DO PAKIETU OBLICZEŃ SYMBOLICZNYCH MAPLE

Program Mapie jest nowoczesnym środowiskiem obliczeniowym umożliwiającym obliczenia symboliczne, numeryczne oraz wizualizację i prezentację wyników. Zalicza się on do tzw. programów Algebry Komputerowej, których cechą wspólną jest możliwość…

23.10

Na stanie

Fragment Wstępu:

"Program Mapie jest nowoczesnym środowiskiem obliczeniowym umożliwiającym obliczenia symboliczne, numeryczne oraz wizualizację i prezentację wyników. Zalicza się on do tzw. programów Algebry Komputerowej, których cechą wspólną jest możliwość prowadzenia obliczeń algebraicznych z użyciem symboli i liczb w notacji dokładnej.
Podręcznik zawiera podstawowe wiadomości pozwalające na swobodne poruszanie się w tym środowisku. Omawia elementy języka Mapie’a, pokazuje możliwości programu w zakresie rozwiązywania typowych problemów z algebry i analizy matematycznej oraz możliwości programowania obliczeń. W książce wykorzystano program Mapie w wersji 12!. Sposób rozwiązywania zagadnień oparty na zapisie komend pozwala w pełni korzystać z podręcznika także użytkownikom pracującym w nieco starszych wersjach programu.
Pierwsze programy Algebry Komputerowej powstały w latach siedemdziesiątych. Znaczny rozwój metod symbolicznych zaowocował pojawieniem się wielu pakietów matematycznych. Sposób pracy w tego typu programach, umożliwiający posługiwanie się wyrażeniami znanymi z kursu matematyki, a przede wszystkim możliwość dokładnego rozwiązywania wielu zagadnień matematycznych oraz przekształcania skomplikowanych wyrażeń spowodowały, że obliczenia symboliczne stały się narzędziem chętnie używanym przez studentów, dydaktyków, inżynierów i naukowców."

Autor

ISBN

978-83-7242-508-9

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „WPROWADZENIE DO PAKIETU OBLICZEŃ SYMBOLICZNYCH MAPLE”