WSTĘP DO ANALIZY I ALGEBRY TEORIA PRZYKŁADY ZADANIA wyd.6

Marian Gewert
Zbigniew Skoczylas
Wstep do analizy i algebry
Teoria, przykłady, zadania

Podręcznik jest przeznaczony dla osób rozpoczynających studia na uczelniach technicznych, które na maturze zdawały matematykę tylko na poziomie podstawowym. Książka pomoże im uzupełnić wiadomości niezbędne do studiowania matematyki wyższej. Sądzimy, że podręcznik będzie przydatny także osobom zaczynającym studia zaoczne na politechnikach po kilku latach przerwy od matury. W książce omówiono elementy logiki i teorii zbiorów, funkcje elementarne oraz geometrię analityczną na płaszczyźnie. Ponadto przedstawiono metody rozwiązywania równań i nierówności wielomianowych, wymiernych, trygonometrycznych, wykładniczych oraz logarytmicznych. W książce szczególny nacisk położono na te fragmenty materiału, które sprawiają najwięcej trudności studentom pierwszego roku. Oprócz teorii podręcznik zawiera dużą liczbę przykładów, tj. zadań ze wzorcowymi rozwiązaniami. Ponadto zawiera zadania przeznaczone do samodzielnej pracy. Do wszystkich zadań podane są odpowiedzi lub wskazówki. Zaletą książki jest duża liczba rysunków ułatwiających zrozumienie omawianych pojęć.

978-83-62780-97-6

Napisz pierwszą opinię o „WSTĘP DO ANALIZY I ALGEBRY TEORIA PRZYKŁADY ZADANIA wyd.6”