WSTĘP DO ANALIZY I ALGEBRY TEORIA PRZYKŁADY ZADANIA

,

Od kilku lat w uczelniach technicznych organizowane są kursy wyrównawcze dla studentów, którzy nie zdawali matematyki na maturze albo zdawali ją tylko na poziomie podstawowym. Kursy te umożliwiają uzupełnienie wiedzy niezbędnej do studiowania matematyki na studiach technicznych. Niniejszy podręcznik jest przeznaczony przede wszystkim dla tych osób. Sądzimy, że będzie on przydatny także osobom rozpoczynającym studia zaoczne po kilku latach przerwy od ukończenia szkoły średniej

W podręczniku omawiamy elementy logiki i teorii zbiorów, indukcję matematyczną, funkcje i ich podstawowe własności oraz funkcje elementarne. Ponadto przedstawiamy metody rozwiązywania równań i nierówności wielomianowych, trygonometrycznych, wykładniczych, logarytmicznych. W książce szczególny nacisk położono na te fragmenty materiału, które sprawiają najwięcej trudności studentom w pierwszym semestrze. W kilku miejscach wykraczamy nieco poza standardy kształcenia z matematyki w zakresie rozszerzonym.

Oprócz teorii podręcznik zawiera dużą liczbę przykładów, tj. zadaż ze wzorcowymi rozwiązanaimi. Ponadto zawiera zadania przeznaczone do samodzielnej pracy. Do wszystkich zadań podane są odpowiedzi. Dodatkową zaletą opracowania są rysunki ułatwiające zrozumienie omawianych pojęć.

,

978-83-62780-24-2

Napisz pierwszą opinię o „WSTĘP DO ANALIZY I ALGEBRY TEORIA PRZYKŁADY ZADANIA”