Promocja!

WYBRANE PROBLEMY EKONOMII WYD.2

12.00 2.00

Podręcznik – przeznaczony dla studentów uczelni nieekonomicznych – składa się z trzech części: metodycznej, mikro- i makroekonomii. W pierwszej opisano zakres przedmiotu, funkcje ekonomii, podstawowe kategorie ekonomiczne oraz zarys dziejów światowej i polskiej myśli ekonomicznej. W drugiej wyjaśniono prawa i mechanizmy funkcjonowania rozwiniętej gospodarki rynkowej. Zadaniem trzeciej jest zapoznanie studentów z podstawowymi problemami makroekonomicznymi: rozwojem i wzrostem gospodarczym, funkcjonowaniem systemu pieniężno-kredytowego, konkurencyjnością i handlem zagranicznym. Część tę kończą rozważania poświęcone globalnym problemom gospodarki współczesnego świata oraz finansowania ochrony środowiska naturalnego w Polsce.

978-83-7143-28-8

Napisz pierwszą opinię o „WYBRANE PROBLEMY EKONOMII WYD.2”