WYKŁADY Z PODSTAWY STATYSTYKI CZ.2

Pierwsza część tych wykładów ma nazwę „Opis statystyczny” [29]. Niniejsza książka, o nazwie „Elementy wnioskowania statystycznego oraz matematyczne metody pomiaru ryzyka” jest ich kontynuacją. Związek pomiędzy nimi jest bardzo ścisły, co powoduje, że ich opracowanie musi tworzyć wspólną całość. O doborze tematów do drugiej części podręcznika, a w konsekwencji i o jej nazwie, zdecydowało konkretne zapotrzebowanie procesu akademickiego Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej, który wydaje ten podręcznik. Grupę jego ewentualnych Czytelników tworzą przede wszystkim studenci kierunków ekonomia oraz zarządzanie, na studiach II stopnia, dla których autor prowadzi w ciągu dwóch kolejnych semestrów odpowiednio przedmioty „Wnioskowanie statystyczne” (wykłady i ćwiczenia) i laboratoryjne zajęcia z wnioskowania statystycznego, oraz „Statystyka matematyczna” (wykłady i ćwiczenia) i „Zarządzanie ryzykiem” (wykłady i ćwiczenia).
z Przedmowy

978-83-7365-391-7

Napisz pierwszą opinię o „WYKŁADY Z PODSTAWY STATYSTYKI CZ.2”