ZARYS PRAWA GOSPODARCZEGO DLA EKONOMISTÓW

“Zarys prawa gospodarczego dla ekonomistów” przeznaczony jest przede -wszystkim dla studentów uczelni i kierunków ekonomicznych. Nie wyklucza to oczywiście jego przydatności na innych kierunkach, obejmujących przedmioty prawnicze.

"Zarys prawa gospodarczego dla ekonomistów" przeznaczony jest przede -wszystkim dla studentów uczelni i kierunków ekonomicznych. Nie wyklucza to oczywiście jego przydatności na innych kierunkach, obejmujących przedmioty prawnicze.
Dla ekonomisty znajomość podstawowych regulacji prawnych, odnoszących się do gospodarki, jest sprawą o podstawowym znaczeniu, tak samo zresztą jak dla prawnika mającego zawodową styczność z gospodarką istotna jest znajomość zjawisk ekonomicznych. Kompetencja przedstawicieli obu zawodów w tym zakresie stwarza obszar, na którym możliwa jest ich efektywna współpraca.
Podręcznik zawiera zwięzły wykład podstawowych zagadnień prawa gospodarczego prywatnego, to znaczy prawa cywilnego odnoszącego się do stosunków gospodarczych. Jednak ze względów praktycznych zostały uwzględnione również niektóre instytucje cywilnoprawne, w których jako strony mogą występować nie tylko przedsiębiorcy, ale także inne podmioty, przede wszystkim osoby fizyczne (na przykład jako klienci przedsiębiorców). Podręcznik nie obejmuje problematyki prawa gospodarczego publicznego.
Z rozmysłem zrezygnowano z odesłań do literatury i innych przypisów.

978-83-60251-43-0

Napisz pierwszą opinię o „ZARYS PRAWA GOSPODARCZEGO DLA EKONOMISTÓW”