ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI I SIECIAMI TRANSPORTOWYMI W TELEKOMUNIKACJI

Niniejsza praca stanowi przystępne wprowadzenie w tematykę zarządzania urządzeniami i sieciami przez standardowe styki zarządzania. Nacisk położono na informacje zarządzania i działania na tych informacjach…

Niniejsza praca stanowi przystępne wprowadzenie w tematykę zarządzania urządzeniami i sieciami przez standardowe styki zarządzania. Nacisk położono na informacje zarządzania i działania na tych informacjach.

Stosunkowo dokładnie przedstawiono modele informacyjne oraz usługi i protokoły warstwy aplikacji modelu odniesienia OSI. Praca ma charakter praktyczny. Przedstawia materiał potrzebny do tworzenia systemów zarządzania.

Autor jest pracownikiem Instytutu Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej. Brat udział w pracach związanych z implementacją systemu SDH, w charakterze doradcy do spraw zarządzania urządzeniami i sieciami. Pracował dla kilku firm, głównie TPSA. Przez szereg lat prowadził zajęcia dydaktyczne w zakresie zarządzania urządzeniami i sieciami telekomunikacyjnymi – wykłady, projekty i prace dyplomowe, w ramach uczelni, oraz wykłady dla pracowników telekomunikacji poza uczelnią. Opublikował kilkanaście artykułów w tej tematyce.

978-83-89968-37-1

Napisz pierwszą opinię o „ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI I SIECIAMI TRANSPORTOWYMI W TELEKOMUNIKACJI”