ZBIÓR ZADAŃ I PROBLEMÓW Z FIZYKI DLA STUDENTÓW KIERUNKÓW ŚCISŁYCH

Inspiracją do napisania podręcznika było długoletnie prowadzenie zajęć dydaktycznych w formie ćwiczeń rachunkowych i laboratoryjnych z fizyki. Zajęcia były prowadzone dla kierunków ścisłych. Autor jest współautorem podręcznika Ćwiczenia laboratoryjne z fizyki (część I) oraz książki pt. Podstawy fizyki środowiska przyrodniczego.

Prezentowany zbiór zawiera ponad 1000 zadań związanych tematycznie z pełnym zakresem problemów fizycznych, począwszy od mechaniki, a kończąc na fizyce atomowej i jądrowej oraz teorii względności. W przedstawionym zbiorze można wyróżnić kilka rodzajów zadań i problemów, w tym:

– zadania, w których należy obliczyć konkretny parametr fizyczny,

– zadania problemowe, w których należy wykonać obliczenia i analizę zmiany wielkości fizycznej, na podstawie podanej funkcji zmian innych, powiązanych z nią, parametrów fizycznych,

– zadania, których rozwiązanie zawiera wykres otrzymanej zależności,

– zadania, w których wymagane jest zrobienie wykresu przy tak dobranych współrzędnych, aby wykres miał charakter liniowy i znalezienie informacji, jakie wtedy można uzyskać

Tematyka zadań dotyczy obiektów o różnej skali począwszy od obiektów bardzo małych (jądra atomowe, atomy, kwanty), a skończywszy na obiektach astronomicznych.

978-83-227-9058-8

Napisz pierwszą opinię o „ZBIÓR ZADAŃ I PROBLEMÓW Z FIZYKI DLA STUDENTÓW KIERUNKÓW ŚCISŁYCH”