ZBIÓR ZADAŃ Z TERMODYNAMIKI TECHNICZNEJ

,

80.00

Na stanie

Zbiór zadań z termodynamiki technicznej. Definicje, przykłady, zadania, tablice i wykresy; Gnutek Z.

Termodynamika techniczna, której poświęcony jest prezentowany Państwu zbiór, to nauka o zjawiskach cieplnych w otaczającym nas świecie. Homo sapiens stosunkowo wcześnie zaobserwował zjawiska termodynamiczne – ciepło było bowiem niezbędne nie tylko w przygotowywaniu i przechowywaniu posiłków, lecz także w organizacji osad mieszkalnych i społeczności (zwłaszcza w miejscach o niesprzyjających warunkach klimatycznych).

Poza tym ciepło było również konieczne do przemieszczania się czy prowadzenia wojen. Zainteresowanie procesami cieplnymi doprowadziło do umiejętności ich opanowania, a na przełomie XVIII i XIX w. do powstania nauki i techniki o nazwie: termodynamika techniczna. Dzięki niej jest możliwe ilościowe określenie zjawisk cieplnych. Stanowi ono podstawę w budowie pieców, silników, rakiet, chłodziarek i pozostałych urządzeń termodynamicznych wykorzystywanych w nowoczesnej gospodarce.

Aby w pełni opanować wiedzę o zjawiskach cieplnych, niezbędne jest osiągnięcie płynności w prowadzeniu obliczeń w tym zakresie z uwzględnieniem konieczności ciągłego udoskonalania w obszarze metod obliczeniowych, doboru materiałów i w racjonalnym projektowaniu maszyn i urządzeń termodynamicznych.

Niniejszy zbiór to zestaw usystematyzowanych zagadnień termodynamicznych wraz z typowymi zadaniami oraz przykładami ich rozwiązań. Zamieszczono w nim również stosowne wzory, wielkości i wykresy pomocne w rozwiązywaniu zadań.

Autor ma nadzieję, że dzięki doświadczeniu zdobytemu przez ponad 50 lat nauczania termodynamiki na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej przedstawione w tym podręczniku pomoce dydaktyczne będą miały wpływ na poszerzenie wiedzy studentów różnych kierunków oraz jej wykorzystanie w odkrywaniu nowych zjawisk i konstruowaniu urządzeń usprawniających życie ludzi w nadchodzących latach.

Autor

ISBN

978-83-7493-216-5

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ZBIÓR ZADAŃ Z TERMODYNAMIKI TECHNICZNEJ”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *