ZIELONA RACHUNKOWOŚĆ

Publikacja jest poświęcona nowemu zagadnieniu, mało rozpoznanemu w polskiej literaturze przedmiotu – rachunkowości ekologicznej. według autorski współczesna rachunkowość powinna sprostać wymaganiom odbiorców w zakresie pozyskiwania informacji o kosztach i korzyściach ekologicznych. Wymusza to potrzebę uzupełnienia rachunkowości finansowej o rachunkowość ekologiczną…

38.00

Na stanie

Publikacja jest poświęcona nowemu zagadnieniu, mało rozpoznanemu w polskiej literaturze przedmiotu – rachunkowości ekologicznej. według autorski współczesna rachunkowość powinna sprostać wymaganiom odbiorców w zakresie pozyskiwania informacji o kosztach i korzyściach ekologicznych. Wymusza to potrzebę uzupełnienia rachunkowości finansowej o rachunkowość ekologiczną.

W książce przedstawiono problemy związane z identyfikacją, pomiarem, ewidencją rachunkową, wyceną i prezentacją w sprawozdaniach finansowych efektów działań proekologicznych podmiotów gospodarczych.
Omówiono teorię oraz regulacje prawne dotyczące ekologii, ochrony środowiska i proekologii. Poruszono kwestie dotyczące efektywności ekologicznej i odpowiedzialności biznesu za przedsięwzięcia ekologiczne.

Autorski charakter książki przejawia się w oryginalnym podejściu do zagadnień ewidencji rachunkowej zdarzeń z zakresu ochrony środowiska, ekologii i proekologii oraz próbne umiejscowienia ich w ranach rachunkowości finansowej.
Publikacja jest adresowana do pracowników naukowych, studentów kierunków finanse i rachunkowość, ekonomia ekologiczna i pokrewnych, słuchaczy studiów podyplomowych, m.in. z zakresu odnawialnych źródeł energii, oraz praktyków.

Autor

ISBN

978-83-7205-316-9

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ZIELONA RACHUNKOWOŚĆ”