100 UKŁADÓW RÓWNAŃ LINIOWYCH Z PEŁN YMI ROZWIĄZANIAMI KROK PO KROKU

Książka ”100 układów równań liniowych z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku…” z nowej serii Biblioteczka Opracowań Matematycznych jest skierowana głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych.

To zestaw 100-u starannie dobranych zadań z zakresu algebry liniowej.

Wbrew pozorom układy dowolnych równań liniowych, których rozwiązanie wymaga stosowania specjalnych metod, takich jak: metoda kolumn jednostkowych, metoda eliminacji Gaussa, metoda oparta na twierdzeniu Kroneckera-Capellego często sprawiają studentom trudności.

W opracowaniu znajdzie czytelnik przegląd ww. metod, układy Cramera, układy jednorodne, wiele przykładów układów dowolnych równań liniowych z parametrami i bez oraz przykłady zadań, których rozwiązanie wymaga wykorzystania teorii układów równań liniowych (wektory i wartości własne, geometria analityczna, przekształcenia liniowe, niezależność wektorów itp.

Książka zawiera niezbędne opisy, wyjaśniające poszczególne przekształcenia ale nie pozwala czytelnikowi pozostać biernym tylko odbiorcom.

Analiza już rozwiązanych zadań to jedna z metod uczenia się.

Napisz pierwszą opinię o „100 UKŁADÓW RÓWNAŃ LINIOWYCH Z PEŁN YMI ROZWIĄZANIAMI KROK PO KROKU”