107 RÓWNAŃ RÓŻNICZKOWYCH WYŻSZYCH RZĘDÓW Z PEŁNYMI ROZWIĄZANIAMI

Książka 107 równań różniczkowych wyższych rzędów z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku z nowej serii Biblioteczka Opracowań Matematycznych jest skierowana głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych.

Książka 107 równań różniczkowych wyższych rzędów z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku to kontynuacja poprzedniej książki z tej serii – 102 równania różniczkowe I rzędu z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku. Zawiera ona w pełni opracowane przykłady równań różniczkowych drugiego oraz wyższych rzędów, układy równań różniczkowych, a także przykłady rozwiązań równań różniczkowych cząstkowych.

Podobnie jak inne książki z tej serii opracowanie zawiera tylko niezbędne do rozwiązywania zadań informacje teoretyczne. Głównym celem opracowań z tej serii jest bowiem przegląd i prezentacja metod rozwiązywania zadań z różnych działów matematyki wyższej, tak aby mogły one stanowić istotną pomoc dla studentów kierunków technicznych i matematycznych a także wszystkich zainteresowanych.

Analiza już rozwiązanych zadań to jedna z metod uczenia się.

978-83-922733-5-4

Napisz pierwszą opinię o „107 RÓWNAŃ RÓŻNICZKOWYCH WYŻSZYCH RZĘDÓW Z PEŁNYMI ROZWIĄZANIAMI”