99 ZADAŃ O LOGARYTMACH Z PEŁNYMI ROZWIĄZANIAMI KROK PO KROKU

Książka99 zadań o logarytmach z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku… z serii Biblioteczka Opracowań Matematycznych jest skierowana głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych. Zeszyt zawiera obszerny przegląd metod rozwiązywania równań i nierówności logarytmicznych. Wiele zagadnień matematycznych opartych jest na równaniu lub nierówności logarytmicznej. Programy z matematyki zostały ostatnio odchudzone kosztem zagadnień związanych z logarytmami, stąd też pojawiła się potrzeba samodzielnego uzupełnienia tych zagadnień. Zeszyt ten jest zatem kierowany przede wszystkim do tych, którzy odczuwają potrzebę uzupełnienia wiedzy o logarytmach oraz do wszystkich zainteresowanych.Analiza już rozwiązanych zadań to jedna z metod uczenia się. Poznawanie różnych sposobów wyznaczania całek pomaga je zrozumieć, nauczyć się efektywnie je wyznaczać, a także wyrabia ogólne spojrzenie na metodykę całkowania. Autorka książek z tej serii jest z wykształcenia – nauczycielem matematyki. Przez kilka lat była pracownikiem Katedry Matematyki Politechniki Rzeszowskiej. Seria ta jest adresowana do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych. Książki z tej serii zawierają zadania z pełnymi rozwiązaniami co powinno w znacznym stopniu pomóc studentom poznać i opanować metody rozwiązywania zadań matematycznych.

978-83-60667-11-8

Napisz pierwszą opinię o „99 ZADAŃ O LOGARYTMACH Z PEŁNYMI ROZWIĄZANIAMI KROK PO KROKU”