ARCHITEKTONICZNE RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE OD XII DO XX WIEKU PRZEWODNIK

Najnowsze wydawnictwo Muzeum Architektury we Wrocławiu to przewodnik po stałej wystawie Architektoniczne rzemiosło artystyczne od XII do XX wieku.

27.00

Na stanie

Najnowsze wydawnictwo Muzeum Architektury we Wrocławiu to przewodnik po stałej wystawie Architektoniczne rzemiosło artystyczne od XII do XX wieku. Bogato ilustrowana książka napisana przez kuratorki Muzeum – Agnieszkę Golę, Beatę Fekecz-Tomaszewską i Magdę Ławicką – podzielona została na trzy części, charakteryzujące kolejno rozwój architektonicznego rzemiosła artystycznego w średniowieczu, od XVI do XVIII wieku i w czasach od XIX do początku XX wieku. Każda z części zawiera obszerny tekst poświęcony najważniejszym zagadnieniom społecznym, religijnym i kulturowym, które stanowią tło dla przemian w sztuce rzemieślniczej, oraz szczegółowe omówienie najcenniejszych obiektów znajdujących się na wystawie stałej w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Mamy nadzieję, że prezentowana wystawa oraz towarzyszacy jej przewodnik wyzwolą w widzach refleksję nad tkwiącą w człowieku od najdawniejszych czasów potrzebą piękna, która sprawiała, że nawet użytkowe i z pozoru pospolite przedmioty, jak klamki, oszklenia czy piece, zyskiwały znamiona prawdziwych dzieł sztuki. Stanowią one dla nas bezcenne świadectwo kultury życia codziennego w minionych epokach i dlatego ze wszech miar zasługują na dbałość i ochronę.

Autor

ISBN

978-83-89262-75-2

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ARCHITEKTONICZNE RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE OD XII DO XX WIEKU PRZEWODNIK”