BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO TEORIA I PRAKTYKA EDUKACJA

Książka przeznaczona jest dla studentów pedagogiki oraz osób profesjonalnie zajmujących się edukacją w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego: nauczycieli, instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, policjantów, dziennikarzy, przedstawicieli organizacji społecznych i koncernów samochodowych, a także parlamentarzystów oraz przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej. Ma charakter teoretyczno-praktyczny, przedstawiający problematykę edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego jako jedno z wyzwań współczesnej cywilizacji…

51.20

Na stanie

Książka przeznaczona jest dla studentów pedagogiki oraz osób profesjonalnie zajmujących się edukacją w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego: nauczycieli, instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, policjantów, dziennikarzy, przedstawicieli organizacji społecznych i koncernów samochodowych, a także parlamentarzystów oraz przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej. Ma charakter teoretyczno-praktyczny, przedstawiający problematykę edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego jako jedno z wyzwań współczesnej cywilizacji.

Książka składa się z czterech części. Część pierwsza obejmuje sześć zagadnień teoretycznych, dotyczących miejsca i roli edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w pedagogice, edukacji w polityce Unii Europejskiej na lata 2011-2020, badań naukowych w bezpieczeństwie ruchu drogowego, nowych metod uczenia się dorosłych, kultury oraz efektywności edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. W części drugiej przedstawiono zagadnienia dotyczące edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Unii Europejskiej i w Polsce, przytoczono przykłady dobrych praktyk oraz najpilniejsze potrzeby w tym obszarze. Część trzecia dotyczy szkolenia kierowców. Główny akcent położono na dwie grupy kierowców – młodych i niedoświadczonych oraz starszych wiekiem, właściwe przygotowanie instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami do wykonywania zawodu, a także nowoczesną technologię w kształceniu kierowców. W części czwartej przedstawiono zasady tworzenia i prowadzenia kampanii społecznych, w tym kampanii z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz elementy zwiększające ich efektywność, a także wskazano przykłady dobrych praktyk w tym zakresie.

Autor

ISBN

978-83-60965-97-9

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO TEORIA I PRAKTYKA EDUKACJA”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *