BŁĘDNIK UTRZYMUJĄCY RÓWNOWAGĘ

33.00

Na stanie

Błędnik. Utrzymując równowagę

Zbiór tekstów pod redakcją Marka Krajewskiego i Zofii Małkowicz-Daszkowskiej

 „Czy możliwe jest dziś utrzymywanie równowagi, a jeśli tak, to dzięki czemu? Jakie są strategie jej zachowywania w świecie, który nieustannie nas z niej wytrąca przez swoje niekonsekwencje, zaburzenia rozwojowe, nierówności, mody i wirusowe trendy konsumpcyjne? Jak w sytuacji niestabilności zachowują się jednostki i zbiorowości? Czy zawsze starają się utrzymać równowagę, czy też przeciwnie, preferują jej czasową lub permanentną utratę?

 

Napięcie pomiędzy równowagą i jej brakiem, które doskonale wyraża metafora błędnika, sprawia, że zajmowanie się nim niekoniecznie musi być traktowane jako celebracja któregoś z tych dwu stanów, a co za tym idzie, opowiadanie się za tym, co reakcyjne, bądź za tym, co postępowe. Przeciwnie – wychodzimy z założenia, że powinien nas raczej interesować proces mediowania pomiędzy równowagą a jej brakiem. To w nim najpełniej bowiem wyraża się istota wszystkiego, co żyje.”

 

Zofia Małkowicz-Daszkowska, Marek Krajewski (fragment wstępu)

 

Autorki i autorzy tekstów: Katarzyna Chajbos, Rafał Drozdowski, Marek Krajewski, Małgorzata Kubacka, Piotr Luczys, Zofia Małkowicz-Daszkowska, Przemysław Nosal, Waldemar Rapior, Łukasz Rogowski, Przemysław Rura, Agnieszka Stamm

Autor

ISBN

978-83-66082-02-1

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „BŁĘDNIK UTRZYMUJĄCY RÓWNOWAGĘ”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *