FIZYKA CZ.3.WZORY I PRAWA Z OBJAŚN

Skrypt jest przeznaczony dla studentów mających w ramach kursu fizyki wykład z fizyki współczesnej. Może służyć jako zwięzły podręcznik z wybranych zagadnień fizyki współczesnej.
Celem autorów było….

Celem autorów było przedstawienie jak największej ilości informacji w sposób jasny i przejrzysty. Prezentacja zagadnień ma często charakter encyklopedyczny, jednakże we wszystkich przypadkach, gdzie to tylko było możliwe, starano się prawa, zależności i wzory szczegółowo uzasadniać. Wyboru omawianych zagadnień autorzy dokonali kierując się długoletnim doświadczeniem dydaktycznym.
Na stronach nieparzystych podobnie jak w pierwszych dwóch częściach cyklu "Wzory i Prawa …" zamieszczono podstawowe wzory i prawa dotyczące omawianych zagadnień. Najważniejsze wzory zapisano w podwójnych ramkach, w możliwie jak najbardziej przejrzystej postaci. Na stronach parzystych umieszczono komentarze i objaśnienia a także dodatkowe zagadnienia związane z podstawowym tematem.

Napisz pierwszą opinię o „FIZYKA CZ.3.WZORY I PRAWA Z OBJAŚN”