Promocja!

FOTOWOLTAIKA PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW UCZNIÓW, INSTALATORÓW, INWESTORÓW

FOTOWOLTAIKA PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW UCZNIÓW, INSTALATORÓW, INWESTORÓW. Wydanie I . autor: RYSZARD TYTKO

Dynamiczne zmiany, jakie dokonuje się na naszych oczach w zakresie zagadnień technicznych, aktami prawnymi w tej dziedzinie techniki, wymusiły na nas napisanie książki uwzględniającej w/w zagadnienia. Podręcznik kierujemy do uczniów, studentów, słuchaczy, instalatorów, Inwestorów, pragnących pogłębić swą wiedzę z zakresu instalacji fotowoltaicznych i elektrycznych.

Dedykujemy ją również Inwestorom (prosumentom ) zamierzającym montować instalacje fotowoltaiczną. Informacje zawarte w podręczniku oparte są na bogatym doświadczeniu naukowym, technicznym autorów tej pracy. Treść książki pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących budowy, montażu , eksploatacji fotowoltaicznych. Szeroki przekrój zagadnień podany przejrzyście i w nowoczesnym układzie, powinien ułatwić korzystanie z podręcznika. W poszczególnych rozdziałach książki usystematyzowaliśmy aktualną wiedzę dotyczącą fotowoltaiki i instalacji elektrycznych, popartą własnymi badaniami.

Mamy nadzieję, że nasza i Państwa praca przyczyni się do większego niż dotychczas wykorzystania „darmowej energii ze słońca ” w naszym kraju, powstania nowych miejsc pracy. Życzymy sukcesów firmom, osobom prywatnym, zajmującym się produkcją, dystrybucją, montażem instalacji fotowoltaicznych.
Stowarzyszenie e-Szkoła, którego jestem prezesem, prowadzi w Krakowie szkolenie z zakresu instalacji fotowoltaicznych, wystawiając zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z zapisami ustawowymi.

Wybrane fragmenty recenzji książki „Fotowoltaika”:

„Fotowoltaika” – jest długo oczekiwaną pozycją literaturową. Systematyzuje podstawowe wiadomości, jakie należy przekazać uczniowi, słuchaczowi w trakcie procesu nauczania. Książka wypełnia niszę pomiędzy dostępnymi źródłami wiedzy, dotyczącymi systemów fotowoltaicznych.
Podręcznik jest świetną pomocą dla nauczycielu i egzaminatorów przygotowujących sprawdziany wiedzy i testy z zakresu fotowoltaiki.
Technologia wytwarzania energii, bazująca na słońcu jest kluczowa dla rozwoju przemysłu energetycznego, a co za tym idzie pozostałych branż gospodarki i ekonomii w Polsce.
W sposób przystępny i zrozumiały dla ucznia, autor przedstawił budowę, zasadę działania instalacji fotowoltaicznych. Na szczególną uwagę zasługują przedstawione przez autora uwarunkowania prawne i polityka polski w zakresie wykorzystania energii słonecznej.

Autor w swej książce zwraca uwagę na zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad BHP przy montażu i eksploatacji instalacji PV. Profesjonalnie potraktował również tematy związane z podstawami elektrotechniki i urządzeń elektrycznych.
Z punktu widzenia uczącego, doskonałym rozwiązaniem są zawarte w książce przykładowe pytania testowe na egzamin zawodowy i kończące kursy kwalifikacyjne.
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu instalatorów autor opracował przykładowy projekt instalacji fotowoltaicznej.
Końcowy fragment książki dotyczący koncepcji samowystarczalnego budynku niskoenergetycznego zasilanego z OZE, dla domu z Programu „Mieszkanie Plus”.

„Fotowoltaika” powinna znaleźć się na półce każdego, kogo zadaniem jest nauczanie w zakresie systemów energetyki odnawialnej. Stanowi również dodatkowe wsparcie dla kursantów na szkoleniach, uczniów i studentów, związanych z szeroko pojętą energetyką i instalacjami.

978-83-8111-137-9

1 opinia dla FOTOWOLTAIKA PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW UCZNIÓW, INSTALATORÓW, INWESTORÓW

1. Adam Nowak

Doskonale napisany podręcznik – polecam