MATLAB DLA STUDENTÓW ĆWICZENIA, ZADANIA, ROZWIĄZANIA

Książka wprowadza czytelnika w świat Matlaba – świat nieograniczonych możliwości obliczeń inżynierskich i naukowych, tworzenia grafiki i prowadzenia symulacji układów dynamicznych. Jest przeznaczona w pierwszym rzędzie dla studentów studiów technicznych, ale korzystać z niej mogą również studenci studiów nietechnicznych, doktoranci, inżynierowie i pracownicy naukowi zainteresowani poznaniem tego środowiska obliczeniowego. Początkujący użytkownicy Matlaba znajdą w niej wiadomości o podstawach pracy w Matlabie i sposobie korzystania z szerokiej gamy wbudowanych funkcji. Bardziej zaawansowani użytkownicy dowiedzą się jak pisać własne programy, obliczać i symulować układy dynamiczne, korzystać z wbudowanych i tworzyć własne procedury numeryczne dotyczące rozwiązywania równań i układów równań liniowych i nieliniowych, interpolacji, aproksymacji, całkowania różniczkowego oraz rozwiązywania równań i układów równań różniczkowych zwyczajnych.
Na końcu książki czytelnik znajdzie pełne rozwiązania wszystkich ćwiczeń i zadań.

978-83-829357-1-1

Napisz pierwszą opinię o „MATLAB DLA STUDENTÓW ĆWICZENIA, ZADANIA, ROZWIĄZANIA”