OPTYMALIZACJA PRACY AUTOMATYCZNYCH URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH O MAŁEJ MOCY

Książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu eksploatacji i poprawy pracy nowoczesnych urządzeń grzewczych o małej mocy opalanych paliwami stałymi znajdujących zastosowanie w ogrzewnictwie indywidualnym i komunalnym.

44.00

Na stanie

Książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu eksploatacji i poprawy pracy nowoczesnych urządzeń grzewczych o małej mocy opalanych paliwami stałymi znajdujących zastosowanie w ogrzewnictwie indywidualnym i komunalnym. Przedstawia główne problemy eksploatacyjne i emisyjne, wskazując możliwe kierunki dalszych zmian. Wszystkie zaprezentowane badania i rozwiązania są efektem badań laboratoryjnych popartych doświadczeniem praktycznym.
W rozdziale pierwszym omówiono przyczyny wysokiej emisji zanieczyszczeń z ogrzewnictwa indywidualnego. Zaprezentowane wnioski stanowią wynik badań prowadzonych zarówno w warunkach rzeczywistych, jak i laboratoryjnych.
Rozdział drugi zawiera zestawienie norm i rozporządzeń, które określają dopuszczalne stężenia substancji szkodliwych i minimalne sprawności energetyczne nowo produkowanych urządzeń grzewczych.
W rozdziale trzecim przedstawiono kilka najbardziej zaawansowanych urządzeń, które spełniają najnowsze wymagania określone obowiązującymi normami (uprzednio poddano analizie kilkaset konstrukcji kotłów). Przedstawione rozwiązania wyraźnie wskazują aktualny kierunek prac rozwojowych i poziom zaawansowania technologicznego.
Badania przedstawione w rozdziale czwartym dotyczą zarówno tematyki związanej z wydłużeniem czasu eksploatacji urządzeń grzewczych, jak i zmniejszeniem emisji zanieczyszczeń. Poruszono w nim także niezwykle ważną kwestię bezpieczeństwa energetycznego. Zaprezentowane badania wskazują na konstrukcje kotłów, które pozwalają nie tylko na poprawne spalanie paliw węglowych, ale również na spalanie biopaliw i współspalanie obu paliw jednocześnie.
Rozdział piąty przedstawia główne osiągnięcia autora w zakresie optymalizacji pracy i konstrukcji nowoczesnych urządzeń grzewczych. Zaprezentowano w nim najnowsze propozycje rozwiązań objęte ochroną patentową.

Autor

ISBN

978-83-7775-488-7

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „OPTYMALIZACJA PRACY AUTOMATYCZNYCH URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH O MAŁEJ MOCY”