PODRĘCZNIK EKSPLOATACJI POMP W GÓRNICTWIE

Podręcznik ten jest przeznaczony dla specjalistów zajmujących się wyborem, eksploatacją i konserwacją pomp w kopalniach, projektantów systemów odwadniających w kopalniach, firm projektowo-budowlanych realizujących inwestycje z zakresu projektowania i budowy układów pompowych oraz zajmujące się ich modernizacją, kadry naukowej oraz studentów na wydziałach górniczych. Ma ona przede wszystkim służyć pomocą praktykom, którzy mają do czynienia zawodowo z pompami w górnictwie…

120.00

Na stanie

Podręcznik ten jest przeznaczony dla specjalistów zajmujących się wyborem, eksploatacją i konserwacją pomp w kopalniach, projektantów systemów odwadniających w kopalniach, firm projektowo-budowlanych realizujących inwestycje z zakresu projektowania i budowy układów pompowych oraz zajmujące się ich modernizacją, kadry naukowej oraz studentów na wydziałach górniczych. Ma ona przede wszystkim służyć pomocą praktykom, którzy mają do czynienia zawodowo z pompami w górnictwie.

Zważywszy na praktyczny charakter podręcznika, wiadomości teoretyczne zostały ograniczone do minimum, jakie według autorów, jest niezbędne dla zrozumienia działania pomp i układów pompowych w prawidłowej ich eksploatacji. Autorzy mają nadzieję, że podręcznik pomoże pracownikom kopalni w racjonalnej ocenie eksploatacji pomp i układów pompowych, a tym samym wpłynie na optymalizację decyzji projektowych, ruchowych i inwestycyjnych.

W książce znajdą się opisy systemów odwadniania dla kopalń głębinowych oraz odkrywkowych. Obszernie charakteryzowano pompy wirowe, głębinowe, wyporowe i pompy do szlamów oraz dynamikę pomp i układów pompowych. Podręcznik kończy wykaz najważniejszych aktów prawnych dotyczących pomp górniczych.

Autor

ISBN

978-83-60956-40-3

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PODRĘCZNIK EKSPLOATACJI POMP W GÓRNICTWIE”