RACHUNEK PRAWDOPOD./PRZYKŁADY/

,

RACHUNEK PRAWDOPODOBIEŃSTWA I STATYSTYKA MATEMATYCZNA. PRZYKŁADY I ZADANIA.

Treść tego opracowania jest spójna z treścią i oznaczeniami podręcznika Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna – definicje, twierdzenia, wzory [4]. Materiał…

25.00

Na stanie

Treść tego opracowania jest spójna z treścią i oznaczeniami podręcznika Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna – definicje, twierdzenia, wzory [4]. Materiał teoretyczny zawarty w [4] oraz zadania z niniejszego zbioru ilustrujące ten materiał mają taki sam układ. Opracowanie to zawiera 61 przykładowych zadań z pełnymi rozwiązaniami oraz 315 zadań do samodzielnego rozwiązania. Do wszystkich zadań podano odpowiedzi lub wskazówki. Zadania nieco trudniejsze oznaczono gwiazdką. Zadania podane w tym opracowaniu pochodzą głównie z materiału zgromadzonego przez nas w czasie wielu lat prowadzenia zajęć z rachunku prawdopodobieństwa i statystyki matematycznej na różnych wydziałach Politechniki Wrocławskiej. Ponadto część zadań zaczerpnęliśmy z książek, których spis znajduje się na końcu opracowania. Na stronie irternetowej wydawnictwa umieszczone są dane liczbowe do niektórych zadań. Nazwy plików z danymi mają rozszerzenie dat i są podane przy odpowiednich zadaniach.
Autorzy dziękują prof. dr hab. T. Staniszowi za sugestie i krytyczne uwagi, które pozwoliły na usunięcie części błędów i usterek z poprzedniego wydania. Będziemy wdzięczni czytelnikom za przekazywanie nam wszelkich uwag, najlepiej pocztą elektroniczną. Errata zaś będzie sukcesywnie uzupełniana w internecie, na stronie Oficyny Wydawniczej GiS: www.gis.wroc.pl.
(Wstęp)

Autor

,

ISBN

978-83-89020-18-5

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „RACHUNEK PRAWDOPOD./PRZYKŁADY/”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *