SolidWorks 2017 PROJEKTOWANIE MASZYN I KONSTRUKCJI PRAKTYCZNE PRZYKŁADY

Książka “SolidWorks 2017. Projektowanie maszyn i konstrukcji. Praktyczne przykłady” przedstawia podstawy pracy w najnowszej wersji środowiska SolidWorks, umożliwiając szybkie rozpoczęcie korzystania z najważniejszych narzędzi do modelowania części, tworzenia złożeń, parametryzacji projektów, przygotowywania dokumentacji technicznej oraz sprawdzania poprawności konstrukcji.

99.00

Na stanie

Opis książki
SolidWorks to jeden z najpopularniejszych programów do trójwymiarowego, parametrycznego projektowania wspomaganego komputerowo. Niewygórowana cena, wygodny interfejs, duże możliwości i szereg dodatkowych narzędzi wspomagających prace inżynierskie sprawiły, że środowisko to szybko zyskało sobie uznanie rzesz użytkowników na całym świecie. Środowisko można opanować w stosunkowo krótkim czasie i bez większych problemów, lecz sama znajomość narzędzia z nikogo nie czyni jeszcze inżyniera. Aby projekty mogły zostać wykorzystane w praktyce, w procesie ich tworzenia niezbędna jest odpowiednia wiedza na temat zasad konstruowania i metod rozwiązywania problemów inżynierskich.

Wiedzę tę można zdobyć dzięki odpowiedniej lekturze. Książka "SolidWorks 2017. Projektowanie maszyn i konstrukcji. Praktyczne przykłady" przedstawia podstawy pracy w najnowszej wersji środowiska SolidWorks, umożliwiając szybkie rozpoczęcie korzystania z najważniejszych narzędzi do modelowania części, tworzenia złożeń, parametryzacji projektów, przygotowywania dokumentacji technicznej oraz sprawdzania poprawności konstrukcji. Nie znajdziesz tu suchego opisu programu oraz oferowanych przez niego możliwości, lecz realne problemy, na które może natrafić konstruktor, oraz sposoby ich rozwiązywania na pomocą SolidWorks. Jeśli zamierzasz zostać inżynierem albo już nim jesteś, kwestie tu opisane znacznie ułatwią Ci pozyskanie umiejętności niezbędnych w codziennej pracy zawodowej.

— Interfejs użytkownika i funkcje programu SolidWorks
— Narzędzia do modelowania bryłowego i powierzchniowego
— Metody konstruowania części i tworzenia złożeń
— Typowe błędy popełniane przez niedoświadczonych użytkowników
— Parametryzacja projektów i tworzenie wariantów
— Tworzenie własnych bibliotek operacji i szkiców oraz automatyzacja pracy
— Sprawdzanie poprawności konstrukcji mechanizmów
— Tworzenie dokumentacji technicznej
— Projektowanie części blaszanych, konstrukcji spawanych i form odlewniczych
— Współpraca programu z zewnętrznymi arkuszami kalkulacyjnymi
— Tworzenie własnych aplikacji i poleceń
— Praktyczne przykłady zastosowania narzędzi inżynierskich

Autor

ISBN

978-83-283-3440-3

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „SolidWorks 2017 PROJEKTOWANIE MASZYN I KONSTRUKCJI PRAKTYCZNE PRZYKŁADY”