STATKI RYBACKIE ZATOKOWE I PRZYBRZEŻNO-MORSKIE

73.50

Na stanie

Statki rybackie zatokowe i przybrzeżno-morskie;

Witold Lucjan Suska

Opis konstrukcji i wyposażenia 21 typów statków rybackich zatokowych i przybrzeżno-morskich wraz z danymi charakterystycznymi, ujętymi w Tabelach nr 1-20, z których 13 typów zostało zaprojektowanych, wybudowanych i przekazanych do eksploatacji w latach 1955-1995, odbiorcom krajowym i zagranicznym.

Dla pozostałych 8 typów – wykonano 7 projektów ofertowych i 1 projekt kontraktowy, stanowiących bazę akwizycyjną dla współpracujących z „PROREM” – Placówek Handlu Zagranicznego, Stoczni Produkcyjnych i Remontowych, oferujących dostawę statków rybackich, kontrahentom krajowym i zagranicznym.

Książka przeznaczona jest dla projektantów i konstruktorów, zajmujących się projektowaniem statków rybackich zatokowych i przybrzeżno-morskich oraz może być pomocna dla zamawiających i przyszłych armatorów tego typu statków.

Dane charakterystyczne opisanych statków rybackich zatokowych i przybrzeżno-morskich, mogą być również użyteczne dla studentów o specjalności budownictwa okrętowego.

W książce opisano małe statki rybackie – kutry i trawlery przybrzeżno-morskie, zaprojektowane przez ośrodek projektowo-konstrukcyjny, działający pod nazwą Biuro Konstrukcyjne Taboru Morskiego BKTM (w latach 1955-1969), Biuro Projektowo-Technologiczne Morskich Stoczni Remontowych PROREM (w latach 1970-1983) i Przedsiębiorstwo Projektowo-Technologiczne Techniki Morskiej PROREM (w latach 1984-1990) oraz przez Oddział „PROREM” w Szczecinie.

Autor

ISBN

978-83-60584-88-0

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „STATKI RYBACKIE ZATOKOWE I PRZYBRZEŻNO-MORSKIE”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *