102 ZADANIA Z TEORII LICZB Z PEŁNYMI ROZWIĄZANIAMI KROK PO KROKU

Zeszyt 30 BOM poświecony jest w całosci Teorii Liczb.

Zeszyt 30 BOM poświecony jest w całosci Teorii Liczb. Odświeża nieco zakurzone tematy jak: Niedziesiątkowe Systemy Liczenia, Symbol Newtona, Dwumian Newtona, Indukcję Matematyczną oraz wiele własności liczb umozliwiających dowodzenie twierdzeń o liczbach naturalnych i rzeczywistych. W książce znajduje się wiele przykładowych dowodów o liczbach. Omówiona została także Arytmetyka Modularna oraz Kongruencje, które wprowadzają czytelnika na wyższy poziom matematyki.
A może uda Wam się także odkryć, że Teoria Liczb to doskonałe łamigłówki matematyczne…
Opracowanie skierowane jest do studentów, uczniów szkół średnich oraz do wszystkich zainteresowanych matematyką.

Napisz pierwszą opinię o „102 ZADANIA Z TEORII LICZB Z PEŁNYMI ROZWIĄZANIAMI KROK PO KROKU”