155 ZADAŃ O SZEREGACH Z PEŁNYMI ROZ WIĄZANIAMI KROK PO KROKU

Książka 155 zadań o szeregach z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku z serii Biblioteczka Opracowań Matematycznych jest skierowana głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych…

Książka 155 zadań o szeregach z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku z serii Biblioteczka Opracowań Matematycznych jest skierowana głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych.

Opracowanie dotyczy najważniejszych zagadnień związanych z szeregami. Są to przede wszystkim: badanie zbieżnosci szeregów, wyznaczanie obszarów zbieżności, rozwijanie funkcji w szeregi potęgowe i Fouriera. Problematyka szeregów stwarza bowiem często wiele watpliwości, a przeanalizowanie pewnej porcji przykładowych rozwiązań pozwala poczuć się pewniej w nowych obszarach wyższej matematyki.

Podobnie jak inne książki z tej serii opracowanie zawiera tylko niezbędne do rozwiązywania zadań informacje teoretyczne. Głównym celem opracowań z tej serii jest bowiem przegląd i prezentacja metod rozwiązywania zadań z różnych działów matematyki wyższej, tak aby mogły one stanowić istotną pomoc dla studentów kierunków technicznych i matematycznych a także wszystkich zainteresowanych.

Analiza już rozwiązanych zadań to jedna z metod uczenia się

978-83-922733-4-9

Napisz pierwszą opinię o „155 ZADAŃ O SZEREGACH Z PEŁNYMI ROZ WIĄZANIAMI KROK PO KROKU”