Promocja!

AKTYWNOŚĆ CHEMICZNA I ELEKTROCHEMIC ZNA PIERWIASTKÓW W ŚRODOWISKU WODY

,

W książce w sposób kompleksowy przedstawiono aktywność chemiczną i elektrochemiczną pierwiastków w środowisku wody. W części pierwszej opisano wodę jako rozpuszczalnik oraz omówiono warunki równowagi reakcji chemicznych…

4.50

Na stanie

W książce w sposób kompleksowy przedstawiono aktywność chemiczną i elektrochemiczną pierwiastków w środowisku wody. W części pierwszej opisano wodę jako rozpuszczalnik oraz omówiono warunki równowagi reakcji chemicznych i elektrochemicznych pierwiastków w tym środowisku. W części drugiej scharakteryzowano wszystkie pierwiastki z okresowego układu pierwiastków, akcentując ich zachowanie w środowisku wody. Opis zawiera zestaw danych termodynamicznych, wartości potencjałów równowagowych reakcji elektrochemicznych oraz stałych reakcji chemicznych. Przedstawiono także wykresy równowagowe potencjał–pH dla układu pierwiastek chemiczny/woda.
Książka może być przydatna dla studentów wydziałów chemii, fizyki, biologii i innych uczelni wyższych. Może być ona wygodnym źródłem informacji dla pracowników naukowych i nauczycieli przygotowujących wykłady i seminaria z chemii nieorganicznej, chemii środowiska i elektrochemii praktycznej. Z założenia poziom matematyczny podręcznika jest bardzo prosty. Zebrano w nim bogatą literaturę źródłową.

Autor

,

ISBN

978-83-7143-222-4

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „AKTYWNOŚĆ CHEMICZNA I ELEKTROCHEMIC ZNA PIERWIASTKÓW W ŚRODOWISKU WODY”