ALGEBRA I GEOMETRIA ANALITYCZNA KOLOKWIA I EGZAMINY

Niniejsze opracowanie jest trzecią częścią zestawu podręczników do przedmiotu Algebra z geometrią analityczną, przeznaczonego głównie dla studentów politechnik. Pozostałymi częściami tego zestawu są "Algebra i geometria analityczna. Definicje, twierdzenia, wzory" oraz "Algebra i geometria analityczna. Przykłady i zadania". Opracowanie zawiera zestawy zadań, które w ubiegłych latach studenci Politechniki Wrocławskiej rozwiązywali na kolokwiach i egzaminach. Zadania obejmują liczby zespolone, wielomiany, macierze i wyznaczniki, układy równań liniowych oraz geometrię analityczną w przestrzeni. Do wszystkich zestawów z kolokwiów oraz do zestawów egzaminacyjnych o numerach nieparzystych podane są odpowiedzi. Niniejszy zbiór zawiera także komplet zestawów zadań z egzaminów na ocenę celującą.
Opracowanie pozwala studentom zapoznać się z rodzajami oraz stopniem trudności zadań kolokwialnych i egzaminacyjnych. Jest to jednocześnie dodatkowy materiał do samodzielnej nauki. Zestawy zadań z tego zbioru mogą być wykorzystywane przez wykładowców oraz prowadzących ćwiczenia na sprawdzianach.
Do obecnego wydania zbioru dołączono nowy zestaw zadań z egzaminu na ocenę celującą wraz z odpowiedziami. Ponadto poprawiono zauważone błędy i usterki.

978-83-89020-85-7

Napisz pierwszą opinię o „ALGEBRA I GEOMETRIA ANALITYCZNA KOLOKWIA I EGZAMINY”