BADANIA EMISJI ZANIECZYSZCZEŃ SILNIKÓW SPALINOWYCH

W podręczniku przedstawiono informacje o metodach oceny szkodliwego wpływu silnika spalinowego na środowisko naturalne człowieka oraz o sposobach jego ograniczenia.

69.00

Na stanie

W podręczniku przedstawiono informacje o metodach oceny szkodliwego wpływu silnika spalinowego na środowisko naturalne człowieka oraz o sposobach jego ograniczenia. Został on opracowany przez pracowników Zakładu Silników Spalinowych Instytutu Silników Spalinowych i Transportu Politechniki Poznańskiej i pozwala na poszerzenie wiedzy przekazywanej studentom podczas specjalistycznych wykładów i ćwiczeń. Jest kontynuacją podręcznika Badania silników spalinowych wydanego (2012). W stosunku do poprzedniego, obecne wydanie podzielono na dwie publikacje zatytułowane: Badania silników spalinowych i ich układów funkcjonalnych oraz Badania emisji zanieczyszczeń silników spalinowych.
Prezentowane zagadnienia dotyczą praktycznych metod oceny emisji zanieczyszczeń silników spalinowych (ale także całych pojazdów samochodowych) możliwych do realizacji podczas zajęć laboratoryjnych.
W pierwszej części – zatytułowanej Wiadomości ogólne – zawarto informacje umożliwiające zapoznanie się ze sposobami pomiarów gazowych związków szkodliwych w spalinach, a także zaprezentowano urządzenia i systemy pomiarowe do analizy emisji cząstek stałych.
W drugiej części – Badania transportowych zanieczyszczeń środowiska – zamieszczono informacje o możliwościach oceny emisji spalin z silników spalinowych zasilanych różnymi paliwami, a jednocześnie wyposażonych w najnowsze układy oczyszczania spalin. Omówiono zagadnienia związane z oceną toksyczności spalin pojazdów z wykorzystaniem danych dostępnych z ich systemów diagnostycznych.

Autor

ISBN

978-83-775-473-3

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „BADANIA EMISJI ZANIECZYSZCZEŃ SILNIKÓW SPALINOWYCH”