BADANIA SILNIKÓW SPALINOWYCH I ICH UKŁADÓW FUNKCJONALNYCH

Badania silników spalinowych i ich układów funkcjonalnych
Wojciech Serdecki (red.)

67.50

Na stanie

Podręcznik jest spójnym tematycznie opracowaniem informacji związanych z badaniami silników spalinowych, przekazywanych studentom podczas specjalistycznych wykładów i ćwiczeń. Skoncentrowano się w nim na zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym badaniem silnika spalinowego, pracującego jako samodzielna jednostka bądź w hybrydowym układzie napędowym. Podręcznika podzielono na dwie części.
W pierwszej, zatytułowanej Wiadomości ogólne, zamieszczono podstawowe informacje o budowie silnikowego stanowiska pomiarowego i jego wyposażeniu, sposobie pomiaru podstawowych wielkości charakteryzujących pracę silnika, a także omówiono najważniejsze działania związane z opracowaniem i prezentacją wyników pomiarów.
W rozdziałach części drugiej pt. Badania silników spalinowych zawarto informacje o badaniach umożliwiających określenie parametrów silnika w wybranych warunkach pracy, a także omówiono metody wyznaczenia wielkości charakteryzujących jego stan techniczny.
Dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinach związanych z badaniami silników spalinowych zamieszczono obszerny wykaz specjalistycznej literatury.
Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunków mechanika i budowa maszyn, transport oraz lotnictwo i kosmonautyka, studiujących w systemie zarówno stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, na wszystkich stopniach kształcenia.

Autor

ISBN

978-83-775-477-1

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „BADANIA SILNIKÓW SPALINOWYCH I ICH UKŁADÓW FUNKCJONALNYCH”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *