EKONOMIKA TRANSPORTU

W 18 rozdziałach podręcznika przedstawiono problematykę makro- i mikroekonomiczną wspólną dla poszczególnych gałęzi transpotu. Nowe wydanie zostało poszerzone m.in. o zagadnienia związane z ogólnie pojętym rynkiem usług transportowych, a także nowoczesne technologie wykorzystywane w transporcie. Książka zawiera…

53.90

Na stanie

W 18 rozdziałach podręcznika przedstawiono problematykę makro- i mikroekonomiczną wspólną dla poszczególnych gałęzi transpotu. Nowe wydanie zostało poszerzone m.in. o zagadnienia związane z ogólnie pojętym rynkiem usług transportowych, a także nowoczesne technologie wykorzystywane w transporcie. Książka zawiera wiele informacji dotyczących infrastruktry różnych gałęzi transportu, roli transportu w realizacji łańcucha dostaw procesu transportowego i jego elementów.
Podręcznik jest dostosowany do standardów kształcenia MNiSW na studiach logistycznych, ale może być przydatny na studiach o kierunku transportowym. Ponadto stanowi źródło aktualnych wiadomości dla pracowników różnych specjalności w przedsiębiorstwach i instytucjach transportowych oraz zajmujących się problemami logistyki.
Dr Edward Mendyk – absolwent Politechniki Szczecińskiej (Wydział Inżynieryjno – Ekonomiczny Transportu); wieloletni pracownik służby handlowo-przewozowej PKP. Współpracował z Katedrą Ekonomiki Transportu Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, prowadząc zajęcia dydaktyczne na studiach dziennych, zaocznych i podyplomowych. Przez kilkanaście lat pełnił też funkcję biegłego sądowego z zakresu zagadnień ekonomiki transpotu oraz prawa      przewozowego.      Opublikował      ponad            100     artykułów
o tematyce ekonomicznej, prawnej i technologicznej transportu w periodykach specjalistycznych. Współautor książek „Transport między-narodowy" (AE, Poznań 1995) i „Prawo transportu lądowego" (WKŁ, Warszawa 2005).

Autor

ISBN

978-83-925896-7-9

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „EKONOMIKA TRANSPORTU”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *