ENERGETYKA ALTERNATYWNA

“Polska na razie nie bierze udziału w światowym wyścigu o nowy kształt energetyki (oprócz przykładu niemieckiego charakterystyczne są z punktu widzenia tego wyścigu przykłady:…

30.00

Na stanie

"Polska na razie nie bierze udziału w światowym wyścigu o nowy kształt energetyki (oprócz przykładu niemieckiego charakterystyczne są z punktu widzenia tego wyścigu przykłady: chiński – najważniejszy i najbardziej spektakularny, ale także amerykański). Tym bardziej trzeba podkreślić rolę Forum w Polkowicach, które rozpoczęło działalność w dobrym czasie i zostało bardzo dobrze ukierunkowane -głównie na rolnictwo energetyczne i ogólnie – na pobudzanie rozwoju małych i średnich gmin za pomocą energetyki OZE/URE".


(prof. zw. dr hab. inż. Jan Popczyk, Politechnika Śląska)

"Gdy przed dwoma laty wraz z Fundacją „Zielony Feniks" podjęliśmy się w naszym mieście organizacji I Forum Ekoenergetycznego, stało się jasne, że oto zapoczątkowujemy nowy etap w dziejach Polkowic. Wydarzeniu patronował prof. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który uznał naszą Gminę za idealne miejsce, mogące stać się centralnym ośrodkiem ekoenergetycznym kraju. (…) Z Polkowic chcemy dawać Europie czytelny sygnał, że w niedużej przecież lokalnej społeczności funkcjonują ludzie z prawdziwą pasją a dbałość o naturalne środowisko, wdrażanie innowacji, prowadzenie efektywnych działań edukacyjnych przyczyniają się do kształtowania nowego stylu życia.

(Wiesław Wabik, Burmistrz Polkowic)
Autor

ISBN

978-83-61234-56-2

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ENERGETYKA ALTERNATYWNA”