ŁĄCZNOŚĆ SZKOLENIE SAMOLOTOWE EASA

“Łączność” to kolejny podręcznik z serii wydawnictwa Pileus – Szkolenie samolotowe EASA. Zawartość publikacji jest w pełni zgodna z sylabusem Part – FCL w zakresie szkolenia do licencji pilota samolotowego liniowego ATPL. Tym samym obejmuje materiał wymagany przy szkoleniu do licencji turystycznej PPL oraz licencji zawodowej CPL.

64.90

Na stanie

Łączność

Seria – Szkolenie Samolotowe EASA

O książce

“Łączność” to kolejny podręcznik z serii wydawnictwa Pileus – Szkolenie samolotowe EASA. Zawartość publikacji jest w pełni zgodna z sylabusem Part – FCL w zakresie szkolenia do licencji pilota samolotowego liniowego ATPL. Tym samym obejmuje materiał wymagany przy szkoleniu do licencji turystycznej PPL oraz licencji zawodowej CPL. Publikacja będzie pomocna także przy szkoleniu użytkowników radiostacji innych specjalności – informatorów FIS, kontrolerów ATC, dyspozytorów lotniczych, pracowników firm handlingowych. W skład podręcznika wchodzą zagadnienia:

Wiadomości podstawowe;
Łączność w lotach VFR;
Łączność w lotach IFR;
Płyta CD z przykładami.

Atutem podręcznika jest przedstawienie zasad prowadzenia korespondencji równolegle w języku polskim i angielskim. Zawarte w treści przykłady i rysunki przyspieszają proces nauki.

O płycie CD

Dołączona płyta CD pozwala “osłuchać” się z niemal wszystkimi przykładami podręcznika. Zawiera ponad 2 godziny frazeologii lotniczej. Nagrany materiał został poddany obróbce dźwięku w taki sposób, aby pokazać jak ważne jest stosowanie standardowych zwrotów w celu poprawnego przekazania treści depeszy. Radiowy kanał łączności, nie gwarantuje dobrej jakości transmisji głosu. Na płycie CD osiągnięto to między innymi poprzez delikatne zmniejszenie czytelności głosu lektora, który wciela się w rolę kontrolera (osoby, którą słyszy w radiu pilot). Przedstawione przykłady "transmitowane" są w różnym tempie oddając odmienne sposoby mówienia, które pilot ma szanse usłyszeć i wypowiadać wykonując loty w przestrzeni powietrznej.

Płyta CD zawiera także lekcję pomagającą przygotować się do państwowych egzaminów z języka angielskiego dla pilotów oraz kontrolerów. Zawarty na niej materiał obejmuje specjalistyczne słownictwo używane na co dzień w różnych sytuacjach na lotnisku i w kabinie.

O autorze

Rafał Laskowski – wychowanek dwóch aeroklubów, absolwent Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Na co dzień pilot i Szef Instruktorów Szkolenia Teoretycznego regionalnej linii lotniczej Eurolot. Wykładowca szkoleń dla pilotów samolotowych i dyspozytorów lotniczych.

SPIS TREŚCI

Część 1 – Wiadomości podstawowe

Zasada działania radiostacji

Zagadnienia podstawowe

Słowa, cyfry i wyrażenia

Podstawowe procedury łączności

Część 2 – Łączność w lotach VFR

Procedury lotniskowe

Procedury w locie

Pogoda na lotnisku

Utrata łączności

Sytuacje niebezpieczne i naglące

Część 3 – Łączność w lotach IFR

Procedury lotniskowe

Procedury w locie

Utrata łączności

Sytuacje szczególne w lotach IFR

Dodatki

Schematy depesz lotniczych

Płyta CD

Autor

ISBN

978-83-937468-1-1

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ŁĄCZNOŚĆ SZKOLENIE SAMOLOTOWE EASA”