METEOROLOGIA I KLIMATOLOGIA W ZARYSIE

,

Skrypt jest przeznaczony dla studentów Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, na kierunku inżynieria środowiska Politechniki Poznańskiej jako pomoc i uzupełnienie do przedmiotu meteorologia i klimatologia, a także dla wszystkich osób zainteresowanych tymi zagadnieniami. Stanowi

39.00

Na stanie

METEOROLOGIA I KLIMATOLOGIA W ZARYSIE

Skrypt jest przeznaczony dla studentów Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, na kierunku inżynieria środowiska Politechniki Poznańskiej jako pomoc i uzupełnienie do przedmiotu meteorologia i klimatologia, a także dla wszystkich osób zainteresowanych tymi zagadnieniami. Stanowi on znacznie skróconą i zaktualizowaną wersję cyfrowej postaci skryptu Elżbiety Wołoszyn „Meteorologia i klimatologia w zarysie” wydanego w formie cyfrowej przez Wydawnictwo Politechniki Gdańskiej w roku 2009 dla studentów tej uczelni. Pomimo poczynionych skrótów wiele zagadnień przedstawiono w skrypcie znacznie szerzej, niż się je z racji ograniczeń czasowych omawia podczas wykładów. Umożliwia to zainteresowanym czytelnikom lepsze poznanie genezy i przebiegu wybranych zjawisk, a tym samym głębsze ich zrozumienie. Z tych też powodów zamieszczono odwołania do literatury, uwzględniając najnowsze pozycje, które można znaleźć w bibliotece naszej uczelni.
Przy opracowaniu rozdziałów 2, 5 oraz części 4 i 7 ze względu na jasność przekazu i stałą aktualność przedstawianej wiedzy zastosowano sposób prezentacji omawianych problemów przedstawiony w pracy M. Holca i P. Tymańskiego pt. „Podstawy meteorologii i nawigacji meteorologicznej”. Z tych samych względów rozdziały 11 i 12 opracowano głównie na podstawie publikacji Z. Kaczorowskiej pt. „Pogoda i klimat”.
Cennym uzupełnieniem wiedzy prezentowanej w skrypcie są profesjonalne serwisy internetowe, z których na bieżąco można korzystać w celu zapoznania się z bieżącą prognozą pogody, ostrzeżeniami meteorologicznymi czy hydrologicznymi. Wymienić tu można przykładowo serwisy internetowe krajowe należące do IMGW (www.pogodynka.pl) lub Uniwersytetu Warszawskiego (www.meteo.pl)

Autor

,

ISBN

978-83-77-75237-1

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „METEOROLOGIA I KLIMATOLOGIA W ZARYSIE”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *