MINISTRY OF HIGHWAYS A GUIDE TO THE PERFORMATIVE ARCHITECTURE OF TBILISI

Gruzja. Kiedyś opisana jako ,,Marksistowskie Włochy”, położona w trudnej i zarazem przyjaznej strefie geopolitycznej, pomiędzy Morzem Czarnym, Rosją, Azją Centralną i Bliskim Wschodem, cieszy się śródziemnomorskim klimatem i uprawą winorośli, charakteryzująca się społeczeństwem silnie podkreślającym wagę wspólnoty i samookreślenia. Jej nieformalna, lokalna i złożona architektura, widoczna w niesamowitym byłym Ministerstwie Autostrad wybudowanym…

40.01

Na stanie

Gruzja. Kiedyś opisana jako ,,Marksistowskie Włochy", położona w trudnej i zarazem przyjaznej strefie geopolitycznej, pomiędzy Morzem Czarnym, Rosją, Azją Centralną i Bliskim Wschodem, cieszy się śródziemnomorskim klimatem i uprawą winorośli, charakteryzująca się społeczeństwem silnie podkreślającym wagę wspólnoty i samookreślenia. Jej nieformalna, lokalna i złożona architektura, widoczna w niesamowitym byłym Ministerstwie Autostrad wybudowanym w 1975 roku, pokazuje przedziwny, wykraczającą poza swoją epokę i postępowy charakter miejsca, w którym przeszłość nie jest ani niszczona ani wielbiona – na przeszłości się buduje.
Niniejszy przewodnik, wywodzący się z wystawy Frozen Moments: Architecture Speaks Back (2010), pokazuje z perspektywy górzystego Tbilisi dyskusje o społeczeństwie, mieście i sztuce prowadzone w kraju po rozpadzie Związku Radzieckiego.
Publikacja towarzyszy wystawie w Pawilonie Gruzińskim ,,Kamikadze Loggia" na 55 Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wennecji – la Biennale di Venezia. Kuratorką Gruzińskiego Pawilonu jest Joanna Warsza.

Autor

ISBN

978-3-943365-72-6

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „MINISTRY OF HIGHWAYS A GUIDE TO THE PERFORMATIVE ARCHITECTURE OF TBILISI”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *