PODSTAWY PÓL I FAL ELEKTROMAGNETYCZNYCH

W pracy przedstawiono podstawowe zagadnienia z zakresu teorii pól i fal elektromagnetycznych. Omówiono  własności  fal rozchodzących się w ośrodkach nieograniczonych oraz efekty towarzyszące padaniu fal na granicę pomiędzy  ośrodkami. W pracy można znaleźć również podstawy teoretyczne techniki antenowej oraz propagacji fal elektromagnetycznych w prowadnicach falowych. Zagadnienia teoretyczne są ilustrowane przykładami, które przybliżają Czytelnikowi sens fizyczny omawianych zagadnień teoretycznych.

Praca jest adresowana do studentów wydziałów elektroniki i telekomunikacji, a także do inżynierów, którzy z racji zainteresowań techniką bardzo wysokich częstotliwości powinni dysponować odpowiednią wiedzą z zakresu teorii fal elektromagnetycznych.

978-83-7348-852-6

Napisz pierwszą opinię o „PODSTAWY PÓL I FAL ELEKTROMAGNETYCZNYCH”