PROGNOZY I TRENDY W ODLEWNICTWIE ŚWIATOWYM I KRAJOWYM

Publikowanie – w formie wydawnictwa zwartego – najnowszych informacji nt. stanu aktualnego oraz prognoz rozwoju światowego i krajowego przemysłu odlewniczego zapoczątkowane zostało przez Instytut Odlewnictwa w 2010 roku. Proponowana publikacja jest drugą z kolei z danej tematyki. Przeanalizowano w niej światowy rynek odlewów w 2009 r.

51.00

Na stanie

Publikowanie – w formie wydawnictwa zwartego – najnowszych informacji nt. stanu aktualnego oraz prognoz rozwoju światowego i krajowego przemysłu odlewniczego zapoczątkowane zostało przez Instytut Odlewnictwa w 2010 roku. Proponowana publikacja jest drugą z kolei z danej tematyki. Przeanalizowano w niej światowy rynek odlewów w 2009 r. (w porównaniu do 2008 r.), wykorzystując dane z raportu Amerykańskiego Stowarzyszenia Odlewnictwa (AFS – American Foundry Society), dane otrzymywane z instytucji europejskich oraz wyniki badań statystycznych prowadzonych przez Instytut Odlewnictwa w Krakowie na zlecenie Ministerstwa Gospodarki. Wynika z nich, że liderem w produkcji odlewów są niezmiennie Chiny z produkcją wynoszącą 44% światowej produkcji odlewów, na drugim miejscu znalazły się Indie o poziomie produkcji zbliżonym do USA. Miejsce Polski – z produkcją odlewów stanowiącą 1% globalnej produkcji – nie uległo zmianie.

W części dotyczącej rynku odlewów w Stanach Zjednoczonych przedstawiono opracowane przez AFS prognozy sprzedaży odlewów do roku 2019 w podziale na gatunki odlewanych metali i symbole systemu klasyfikacji NAICS oraz prognozowane zmiany w amerykańskim przemyśle odlewniczym.

W części dotyczącej rynku odlewów w Polsce przedstawiono informacje za rok 2009 (opracowane przez Instytut Odlewnictwa) obejmujące: status organizacyjny, strukturę własnościową, wielkość produkcji odlewni krajowych, strukturę produkcji odlewów ze stopów żelaza (żeliwo szare i stopowe, żeliwo sferoidalne, żeliwo ciągliwe, staliwo) i metali nieżelaznych, stosowane technologie, zużycie materiałów wsadowych, eksport, strukturę produkcji, zatrudnienie i wydajność w odlewniach oraz sytuację finansową przemysłu odlewniczego.

Po raz pierwszy podjęto próbę przedstawienia prognoz rozwoju sytuacji w krajowym przemyśle odlewniczym w 2011 r.

Autor

ISBN

978-83-88770-56-2

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PROGNOZY I TRENDY W ODLEWNICTWIE ŚWIATOWYM I KRAJOWYM”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *