SZYBKIE PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH ZGODNIE Z EUROKODEM 2

Szybkie projektowanie konstrukcji żelbetowych to książka przeznaczona dla inżynierów i studentów budownictwa i architektury. Podstawowym jej zastosowaniem jest wstępne szacowanie wymiarów i zbrojenia żelbetowych elementów konstrukcyjnych oraz kontrola poprawności ich zautomatyzowanych obliczeń.

55.00

Na stanie

Książka zawiera ponad 100 obszernych tablic. Umożliwiają one:
szybki dobór wymiarów i zbrojenia płyt, belek, słupów i stóp fundamentowych z betonów klas C20/25 i C30/37, zbrojonych stalą o granicy plastyczności f(yk) = 500 MPa,
bezpośredni odczyt wielkości pomocniczych przy projektowaniu , takich jak: współczynniki pełzania, odkształcenia skurczowe, otulina,
bezpośrednie przyjęcie długości zakotwienia i zakładu oraz promieni gięcia prętów zbrojeniowych,
dobór zbrojenia wieńców,
kontrolę podstawowych warunków ochrony przeciwpożarowej.

Wszystkie stablicowane w książce wielkości wyznaczone zostały zgodnie z wymaganiami i metodami obliczeniowymi z Eurokodu 2.

Zastosowanie, opracowanego na potrzeby książki, autorskiego programu komputerowego oraz przyjęcie założeń upraszczających pozwoliło na przygotowanie tablic służących do bezpośredniej kontroli warunków SGN i SGU. Podstawowym celem przyświecającym autorom było takie ukształtowanie tablic aby dobór elementów był jak najprostszy i jak najszybszy. Zamieszczenie dużej liczby wyników stosowanych do bezpośredniej kontroli warunków SGN i SGU ma ułatwiać projektantowi wybór kilku alternatywnych elementów i właściwych wymiarach i zbrojeniu.
Oprócz licznych tablic, w książce zamieszczono wyjaśnienia na temat przyjętych założeń i wykorzystanych metod obliczeniowych. Do tablic wymagających dodatkowej interpretacji przygotowano przykłady liczbowe wraz z komentarzami objaśniającymi zasady ich stosowania.

Autor

ISBN

978-83-7125-270-9

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „SZYBKIE PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH ZGODNIE Z EUROKODEM 2”