ZABEZPIECZENIA ELEKTROENERGETYCZNE PODSTAWY

Od Wydawcy

10.80

Na stanie

Od Wydawcy

Zeszyt zawiera przegląd najważniejszych elementów systemu zabezpieczeń elek­troenergetycznych, informacje o układach elektromechanicznych, statycznych i cyfro­wych, o przetwornikach i o typowych rozwiązaniach automatyki zabezpieczeniowej EAZ oraz automatyki prewencyjnej systemu.
Zeszyt podejmuje tematyką rozdziału IV Przepisów Budowy Urządzeń Elektro­energetycznych (PBUE) pt. „Zabezpieczeniaprzekaźnikowe i automatyka systemów elektroenergetycznych ". Wprowadzone w życie zarządzeniami Ministra Górnictwa i Energetyki oraz Ministra Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych, przepisy PBUE utraciły formalnie moc prawną po uchwaleniu ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz.U. Nr 89, poz. 414). Zarówno uchylenie bar­dzo popularnego zarządzenia, jak też postęp i rozwój techniki zabezpieczeń elek­troenergetycznych, spowodowały konieczność opracowania tej problematyki w spo­sób zwięzły i w takim zakresie jaki powinien być znany każdemu zatrudnionemu w branży elektroenergetycznej. Zadanie to realizuje prezentowany zeszyt 19 Podręcznika INPE opracowany przez wybitnych i doświadczonych specjalistów z dziedziny zabezpieczeń.
Aktualizacja zmian w zbiorach przepisów i Polskich Norm prowadzona jest na bieżąco w kolejnych numerach miesięcznika INPE

Autor

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ZABEZPIECZENIA ELEKTROENERGETYCZNE PODSTAWY”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *