ZASILANIE AWARYJNE I BEZPRZERWOWE ODBIORNIKÓW ELEKTRYCZNYCH

Opracowanie dotyczy zagadnień jakości i pewności zasilania odbiorników elektrycznych i elektronicznych, zwłaszcza urządzeń szczególnie wrażliwych na zanik napięcia zasilającego. Omówiono w szczególności źródła zasilania rezerwowego i bezprzerwowego – z sieci elektroenergetycznej, z zespołów prądotwórczych, z zasilaczy prądu stałego i zasilaczy UPS. W pierwszym rozdziale omówiono zagadnienia jakości energii elektrycznej dostarczanej do odbiorców, wpływu odbiorników, zwłaszcza o charakterze nieliniowym, na jej jakość oraz skutki zaniku napięcia zasilającego. W następnych rozdziałach opisano cechy konstrukcyjne zespołów prądotwórczych, parametry i warunki współpracy z instalacją elektroenergetyczną (samoczynne załączanie rezerwy) oraz zasady ich eksploatacji. W dalszych rozdziałach omówiono zasady budowy, działania i przeznaczenia zasilaczy bezprzerwowych prądu stałego i przemiennego – UPS oraz ich współpracę z akumulatorami zwłaszcza ołowiowo-kwasowymi i nowej generacji…

12.96

Na stanie

Opracowanie dotyczy zagadnień jakości i pewności zasilania odbiorników elektrycznych i elektronicznych, zwłaszcza urządzeń szczególnie wrażliwych na zanik napięcia zasilającego. Omówiono w szczególności źródła zasilania rezerwowego i bezprzerwowego – z sieci elektroenergetycznej, z zespołów prądotwórczych, z zasilaczy prądu stałego i zasilaczy UPS. W pierwszym rozdziale omówiono zagadnienia jakości energii elektrycznej dostarczanej do odbiorców, wpływu odbiorników, zwłaszcza o charakterze nieliniowym, na jej jakość oraz skutki zaniku napięcia zasilającego. W następnych rozdziałach opisano cechy konstrukcyjne zespołów prądotwórczych, parametry i warunki współpracy z instalacją elektroenergetyczną (samoczynne załączanie rezerwy) oraz zasady ich eksploatacji. W dalszych rozdziałach omówiono zasady budowy, działania i przeznaczenia zasilaczy bezprzerwowych prądu stałego i przemiennego – UPS oraz ich współpracę z akumulatorami zwłaszcza ołowiowo-kwasowymi i nowej generacji.

Podstawowym zadaniem UPS jest krótkoterminowe zasilanie w przypadku przerwy w zasilaniu podstawowym. Jednak wiele UPS jest zdolnych do ograniczenia problemów związanych z jakością zasilania, zwłaszcza:
• napięć szczytowych i przepięć,
• krótkich i długich przerw w zasilaniu,
• szumów zdefiniowanych jako fale wysokiej częstotliwości lub oscylacyjne emitowane przez pobliskie urządzenia,
wahań napięcia,
• zakłóceń wyższymi harmonicznymi.
Problematyka jest przedstawiona w oparciu o krajową literaturę techniczną akty prawne, normy i materiały firmowe z uwzględnieniem ustawodawstwa UE.

Autor

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ZASILANIE AWARYJNE I BEZPRZERWOWE ODBIORNIKÓW ELEKTRYCZNYCH”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *