CHEMICZNE ŹRÓDŁA PRĄDU ELEKTRYCZNEGO

elektroenergetycznej, np. UPSów, przemienników częstotliwości, spowodował zapotrzebowanie na bardzo wydajne i niezawodne przenośne Źródła energii, charakteryzujące się dużą trwałością i wysoką gęstością energii. Rośnie też zapotrzebowanie na źródła energii dla szybko rozwijającej się grupy nowych odbiorników, pojazdów elektrycznych i hybrydowych…

12.96

Na stanie

Rozwój elektroniki użytkowej i profesjonalne i stale zwiększająca się liczba jej użytkowników oraz elektroniki i automatyki elektroenergetycznej, np. UPSów, przemienników częstotliwości, spowodował zapotrzebowanie na bardzo wydajne i niezawodne przenośne Źródła energii, charakteryzujące się dużą trwałością i wysoką gęstością energii. Rośnie też zapotrzebowanie na źródła energii dla szybko rozwijającej się grupy nowych odbiorników, pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Wszystkie te potrzeby są zaspokajane przez chemiczne źródła energii elektrycznej, od pojedynczych paluszkowych baterii i akumulatorów powszechnie stosowanych w elektronice użytkowej przez akumulatory rozruchowe w samochodach, po akumulatory dużej mocy trakcyjne do pojazdów elektrycznych i baterie akumulatorów stacjonarnych przeznaczone do celów przemysłowych i energetycznych. Chemiczne źródła prądu i powszechność ich użytkowania stwarzają poważne zagrożenie skażenia środowiska naturalnego przez pierwiastki i ich związki występujące w ogniwach galwanicznych. Duże zagrożenie środowiska i zdrowia powodują zwłaszcza metale ciężkie zawarte w ogniwach zarówno pierwotnych, jak i wtórnych. Dlatego też, baterie po zużyciu stają się odpadem niebezpiecznym i wymagane jest ich specyficzne traktowanie i w następstwie recykling. Zawartość w materiałach elektrod ogniw takich pierwiastków i ich związków, jak kadm, rtęć, ołów jest ograniczona restrykcyjnymi normami do niezbędnego minimum ale mimo to muszą one być po zużyciu w odpowiedni sposób przechowywane i neutralizowane.

W publikacji przywołano najważniejsze przepisy i regulacje związane z użytkowaniem i bezpiecznym utylizowaniem nowoczesnych ogniw i baterii.

Autor

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „CHEMICZNE ŹRÓDŁA PRĄDU ELEKTRYCZNEGO”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *