ENDOPROTEZA KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO KRĘGOSŁUPA KONSTRUKCJA TECHNOLOGIA…

Monografia pt. „Endoproteza krążka międzykręgowego kręgosłupa – konstrukcja, technologia wytworzenia i przygotowania do zastosowań klinicznych”, pod redakcją Konstantego Skalskiego, Instytut Obróbki Plastycznej Poznań 302 s.

64.00

Na stanie

Monografia pt. „Endoproteza krążka międzykręgowego kręgosłupa – konstrukcja, technologia wytworzenia i przygotowania do zastosowań klinicznych”, pod redakcją Konstantego Skalskiego, Instytut Obróbki Plastycznej Poznań 302 s.

Monografia to wydana przez Instytut Obróbki Plastycznej praca zbiorowa, obejmująca swoim zakresem tematykę kształtowania, doboru materiałów i charakterystyki pracy implantów międzykręgowych kręgosłupa ludzkiego.

Opracowanie jest wynikiem realizacji dwóch projektów: badawczego NCBiR
nr NN 507479537 pt. „Badanie i ocena funkcjonalności implantów kręgosłupa w aspekcie materiałowym i tribologicznym” oraz projektu rozwojowego NCBiR nr 03-0014-10 „Endoproteza krążka międzykręgowego kręgosłupa”, zajmujących się inżynierią biomedyczną w kontekście wykorzystania nauki i techniki do wytwarzania biozgodnych elementów zamiennych ludzkiego układu kostnego.

Monografia składa się z sześciu rozdziałów zajmującymi się poszczególnymi aspektami badań, historii, metodyk, obrazowania i produkcji endoprotez:

1. Wstęp
2. Techniki obrazowania medycznego w badaniach kręgosłupa.
3. Projektowanie parametryczne endoprotez.
4. Procesy technologiczne wytwarzania endoprotez.
5. Prototypy endoprotez i ich ocena po procesach technologicznego wytwarzania.
6. Podsumowanie, wnioski końcowe.

Dobrze udokumentowane i bogata w treści monografia skupia się na wykorzystaniu wiedzy naukowej i metod mających na celu odtworzenie biomechaniki kręgosłupa z wykorzystaniem biozgodnych materiałów w taki sposób, aby implant pracował jak najdłużej bez negatywnych skutków dla jego posiadacza. Autorami rozdziałów są uczestnicy projektów z Instytutu Obróbki Plastycznej i Politechniki Warszawskiej.

„Cała monografia jest interesująca z poznawczego i humanitarnego punktu widzenia…”

„…lektura monografii pozwala bliżej zorientować się, po co medycynie jest potrzebna technika…”

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Burakowski, Inżynieria Powierzchni nr 4-2014.

Autor

ISBN

978-83-935352-1-7

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ENDOPROTEZA KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO KRĘGOSŁUPA KONSTRUKCJA TECHNOLOGIA…”