MONITORING SENSORYCZNY OBIEKTÓW MOSTOWYCH W TRAKCIE EKSPLOATACJI

,

110.00

Na stanie

Monitoring sensoryczny obiektów mostowych w trakcie ich eksploatacji ; Kużawa M.

Ze względu na pełnioną rolę i możliwe zagrożenia stan obiektów mostowych powinien być systematycznie sprawdzany. Najnowocześniejszym narzędziem umożliwiającym ocenę ich odpowiedzi na różnego rodzaju obciążenia i oddziaływania, w celu zapewnienia bezpiecznej eksploatacji jest monitoring sensoryczny.

Pod pojęciem monitoringu sensorycznego należy rozumieć proces systemowej identyfikacji niekorzystnych procesów fizycznych i ewentualnie również chemicznych, które mogą zachodzić w obiektach mostowych, za pomocą elektronicznego systemu kontrolno-pomiarowego składającego się z: czujników, urządzeń pomiarowych, układów transmisji danych, jednostek rejestrujących, przetwarzających oraz udostępniających informacje o obiekcie i warunkach jego eksploatacji w czasie rzeczywistym.

Monografia jest próbą syntetycznego przedstawienia kluczowych – zarówno teoretycznych, jak i technicznych – aspektów monitoringu sensorycznego obiektów mostowych. Pomimo dużej złożoności i rozległości tego multidyscyplinarnego zagadnienia, autor – na podstawie dostępnej wiedzy naukowo-technicznej, wieloletnich badań własnych oraz doświadczeń wynikających z udziału w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych w zakresie diagnostyki i oceny kondycji obiektów mostowych – podjął próbę nie tylko uściślenia, ujednolicenia, sklasyfikowania i omówienia wiedzy dziedzinowej związanej z monitoringiem sensorycznym obiektów mostowych, ale także stworzenia kompleksowej metodyki monitorowania zachowania się tego rodzaju obiektów i implementacji zaproponowanych procedur.

Autor

ISBN

978-83-7493-227-1

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „MONITORING SENSORYCZNY OBIEKTÓW MOSTOWYCH W TRAKCIE EKSPLOATACJI”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *