MOSTY PRZEMIANY W PROJEKTOWANIU I TECHNOLOGIACH BUDOWY

Tytuł ten podsumowuje seminarium Naukowo-Techniczne, które odbyło się we Wrocławiu w dniach 28-29 listopada 2017 roku, organizowane przez Katedrę Mostów i Kolei Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

62.00

Na stanie

Tytuł ten podsumowuje seminarium Naukowo-Techniczne, które odbyło się we Wrocławiu w dniach 28-29 listopada 2017 roku, organizowane przez Katedrę Mostów i Kolei Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.
Wstęp:
Po roku 1989 Polska stała się krajem otwartym, co umożliwiło polskim inżynierom kontakt z przedsiębiorstwami i biurami projektów z krajów rozwiniętych. W następnych latach nastąpił bardzo szybki przepływ nowych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych, co zaowocowało powstaniem w Polsce wielu interesujących obiektów mostowych.
Po 28 latach od zmiany ustroju politycznego i ekonomicznego, polskie mostownictwo osiągnęło średni poziom europejski i jest zauważalne w świecie.
Niemniej warto zastanowić się czy dobrze wykorzystujemy szansę, jaką jest przynależność do Unii Europejskiej i wynikający z tego przepływ idei i technologii. Chodzi tu o wspólne normy (EN) i udział w europejskich programach badawczych.
Tegoroczne Seminarium postanowiliśmy poświecić pewnej refleksji nad zachodzącymi przemianami w inżynierii mostowej, zarówno w filozofii projektowania jak i w stosowanych technologiach budowy, czy w utrzymaniu obiektów mostowych. Obserwowane przemiany dotyczą głównie zagadnień jakościowych – przyszły świat to nie teraźniejszość pomnożona przez liczbę większą od jedynki, ale zupełnie nowe materiały i technologie jak np. BIM.

W książce zawarto 48 prac związanych z omawianymi zagadnieniami.
Lista artykułów

Wrocławskie Dni Mostowe:

Mosty podwieszone i wiszące
Technologiczne aspekty w projektowaniu i budowie mostów betonowych
Kładki dla pieszych – architektura, projektowanie, realizacja, badania
Mosty Stalowe. Projektowanie, technologie budowy, badania, utrzymanie
Obiekty mostowe na autostradach i drogach ekspresowych
Prefabrykacja w budownictwie
Aktualne realizacje mostowe
Trwałość obiektów mostowych
Obiekty mostowe w infrastrukturze miejskiej
Współczesne technologie budowy mostów
Mosty łukowe – dzieła kultury. Projektowanie, budowa, utrzymanie
Duże mosty wieloprzęsłowe
Mosty. Przemiany w projektowaniu i technologiach budowy

Autor

ISBN

978-83-7125-275-4

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „MOSTY PRZEMIANY W PROJEKTOWANIU I TECHNOLOGIACH BUDOWY”