PALIWA Z ODPADÓW TECHNOLOGIE TWORZENIA I WYKORZYSTANIA PALIW Z ODPADÓW

PALIWA Z ODPADÓW TECHNOLOGIE TWORZENIA I WYKORZYSTYWANIA PALIW ODPADÓW

Szanowni Państwo!

Na przełomie wieków obserwujemy wzrost zainteresowania problemami związanymi z gospodarką odpadami. Pogardzane dotąd powszechnie „śmieci” zostały nobilitowane, jako ceniona dziedzina nauki oraz szanowana gałąź gospodarki i techniki…

57.80

Na stanie

Szanowni Państwo!

Na przełomie wieków obserwujemy wzrost zainteresowania problemami związanymi z gospodarką odpadami. Pogardzane dotąd powszechnie „śmieci” zostały nobilitowane, jako ceniona dziedzina nauki oraz szanowana gałąź gospodarki i techniki. Jako inżynier sanitarny, a jednocześnie prezes Oddziału Wielkopolskiego jedynego w Polsce branżowego Stowarzyszenia, mam ogromną satysfakcję, że dziedziny nauki i techniki przez lata „wegetujące na obrzeżach i zaledwie tolerowane” – doczekały się pierwszoplanowej roli. Wśród inżynierów sanitarnych odpady były traktowane, jako specjalizacja nieomal wstydliwa – tzw. brudna robota – zdecydowanie gorsza nawet niż ścieki. Na szczęście to już przeszłość! Paliwa z odpadów. Technologie tworzenia i wykorzystywania paliw z odpadów – to motto przewodnie kolejnej pozycji książkowej, które kierujemy do Państwa.
Niniejsza publikacja prezentuje prawo unijne i krajowe o paliwach i zastosowaniu wiodące na rynku polskim i europejskim metody i technologie pozyskiwania surowców palnych (RDF, Bram), techniki i technologie przetwarzania surowców palnych w paliwach właściwości paliw, zastosowanie paliw w przemyśle. Obszerny rozdział książki pokazuje również gospodarką produktami procesów termicznych wykorzystania paliw.
Paliwa z odpadów to nie tylko interes, ale i niezwykła misja w procesie higienizacji miast i wsi, wykorzystanie surowców odpadowych, prawidłowe kształtowanie postaw społecznych i obywatelskich. To racjonalna gospodarka i zarazem ochrona środowiska!!!
Polskie Zrzeszenie Inżynierów Techników i Sanitarnych praktycznie od początku swojego istnienia działa również w tej tematyce – patronuje wszystkim przedsięwzięciom obszaru nauki i techniki. Nasza działalność edukacyjna i wydawnicza przyczynia się do ożywienia kontaktów i jest pewnego rodzaju pasem transmisyjnym między nauką a praktyką, Polską a Europą, Europą a Światem, polaryzuje poglądy przedsiębiorców, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji społeczno-politycznych, projektantów, jednym słowem tych wszystkich, którzy zajmują się kompleksową gospodarką odpadami i ochroną środowiska – wprowadzając swego rodzaju consensus.

Jan F. Lemański
prezes Wielkopolskiego Oddziału PZITS

 

Autor

ISBN

978-83-89696-44-4

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PALIWA Z ODPADÓW TECHNOLOGIE TWORZENIA I WYKORZYSTANIA PALIW Z ODPADÓW”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *