Promocja!

PIASTA I SZPRYCHY CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY LOTNICTWO, KOLEJ I NASZA PRZYSZŁOŚĆ

,

Original price was: 43.00zł.Current price is: 33.90zł.

Na stanie

Piasta i szprychy; Tomasz Wardak

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza jest poświęcona zagadnieniom lotniczym – od planowanego centralnego lotniska w ramach CPK, poprzez otoczenie, w tym działające obecnie lotniska oraz powstający Port Lotniczy Radom. Opisane są w niej poprzednie nieudane próby budowy nowego głównego lotniska oraz historia zmian jego lokalizacji. Zawiera także odpowiedzi na ważne pytania, między innymi o to, jaki los czeka Lotnisko Chopina i dlaczego budowane jest lotnisko w Radomiu, czy CPK ma szansę stać się największym lotniskiem w naszej części kontynentu, czy lotniska zachodnioeuropejskie rzeczywiście nie mają możliwości rozwoju, czy czeka nas era cichych samolotów. W tej części przedstawiony jest również projekt budowy nowego 50-tysięcznego miasta związanego z planowanym lotniskiem.

W drugiej części książki omówiony jest tak zwany komponent kolejowy projektu CPK, ściśle związany z centralnym lotniskiem. Ta część projektu – która ma doprowadzić do powstania kilkunastu „szprych” łączących lotnisko z wszystkimi regionami naszego kraju – jest kilkakrotnie bardziej kosztowna od samego projektu lotniczego i jest największym projektem kolejowym w naszej historii. Znajdziemy tu również próbę odpowiedzi na pytanie, czy kolej – wspaniały wynalazek, który w XIX wieku wywrócił świat do góry nogami – ma szansę na sukces w XXI wieku. Czytelnicy znajdą w tej części również odpowiedzi na inne pytania, na przykład dlaczego Japończycy pierwsi zbudowali szybką kolej, czy współczesne lotniska potrzebują kolei, oraz czy kolej jest rzeczywiście ekologicznym środkiem transportu.

Książka zawiera bardzo dużą liczbę usystematyzowanych informacji. 452 stron, 14 tabel i 30 rysunków to nie tylko ciekawostki, ale także rzetelne informacje na temat projektu CPK i trendów w lotnictwie i transporcie kolejowym.

Format 15×21

Autor

ISBN

978-83-963471-0-7

Liczba stron

Rok wydania

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PIASTA I SZPRYCHY CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY LOTNICTWO, KOLEJ I NASZA PRZYSZŁOŚĆ”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *