TRAKCJA ELEKTRYCZNA PRĄDU STAŁEGO UKŁADY ZASILANIA

Od Wydawcy

10.80

Na stanie

Od Wydawcy

Rosnące potrzeby transportowe stawiają przed inżynierami konieczność wprowadzania nowych technikw celu zwiększenia i usprawnienia przewozu pasażerów i towarów. Postęp naukowo-techniczny w dziedzinie inżynierii transportu ukierunkowany jest na nowoczesną trakcję elektryczną. Pierwszy pociąg elektryczny w Polsce pojechał 15 grudnia 1936 roku na trasie z Pruszkowa do Otwocka, ale prace studialne nad trakcją elektryczną podjęte zostały już w 1919 roku, po odzyskaniu niepodległości.
Od początku, inicjatorem i propagatoremrozwoju trakcji elektrycznej w Polsce było Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Wielkie zasługi w tej dziedzinie położył członek honorowy SEP prof. Roman Podoski (1873-1954) a jego godnym następcą był jego syn, również członek honorowy SEP, prof. Jan Podoski (1904-1998). Dziś prace naukowe prowadzone są w krajuw wielu katedrach i instytutach a przy Stowarzyszeniu działa Sekcja Trakcji Elektrycznej.
Naszym zamierzeniem jest przybliżenie zagadnienia zasilania trakcji elektrycznej szerokiej rzeszy inżynierów elektryków i zwrócenie przy tym uwagi na szczególne aspekty sieci i stacji stosowanych przy zasilaniuurządzeń trakcyjnych.Redakcja pragnie też zwrócić uwagę na dwa istotne aspekty, a mianowicie:
(1) wbrew często rozpowszechnianym poglądom, trakcja elektryczna jest tańsza od transportu samochodowego oraz
(2) rozwój trakcji elektrycznej ma kolosalne znaczenie ekologiczne ograniczając ilość dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery.
Streszczenie 2W opracowaniu przedstawiono podstawowe zagadnienia dotyczące zasilania trakcji elektrycznej prądu stałego. Szczególną uwagę zwrócono na budowę i parametry podstacji i sieci trakcyjnych. Przedstawiono również niektóre zagadnienia z teorii trakcji elektrycznej oraz wybrane przypadki oddziaływania trakcji elektrycznej na środowisko.

Autor

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „TRAKCJA ELEKTRYCZNA PRĄDU STAŁEGO UKŁADY ZASILANIA”