WYBRANE ASPEKTY WYKORZYSTANIA ROZPROSZONYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

Podręcznik stanowi kontynuację i uzupełnienie pracy prof. Józefa paski wydanej w grudniu 2011r. jako zeszyt INPE 38 pt. „Technologie rozproszonych źródeł energii” i obejmuje zagadnienia techniczne, ekonomiczne oraz formalno-prawne występujące w związku z coraz bardziej rozpowszechnionym rozwojem rozproszonej generacji energii i wprowadzaniem do systemu nowych źródeł z wykorzystaniem zasobów odnawialnych lub w skojarzeniu. Omówiono systemy wsparcia i promocji odnawialnych źródeł energii w Polsce, przedstawiono ich aspekty ekonomiczne oraz metodykę obliczeń, problem przyłączania i pracy w systemie rozproszonych źródeł oraz ich sterowania.
Publikacja może stanowić istotną pomoc w aktualizacji wiedzy i pracy zawodowej pracowników energetyki oraz materiał dla studentów specjalności elektroenergetyka i energetyka wyższych uczelni technicznych.

Podręcznik stanowi kontynuację i uzupełnienie pracy prof. Józefa paski wydanej w grudniu 2011r. jako zeszyt INPE 38 pt. "Technologie rozproszonych źródeł energii" i obejmuje zagadnienia techniczne, ekonomiczne oraz formalno-prawne występujące w związku z coraz bardziej rozpowszechnionym rozwojem rozproszonej generacji energii i wprowadzaniem do systemu nowych źródeł z wykorzystaniem zasobów odnawialnych lub w skojarzeniu. Omówiono systemy wsparcia i promocji odnawialnych źródeł energii w Polsce, przedstawiono ich aspekty ekonomiczne oraz metodykę obliczeń, problem przyłączania i pracy w systemie rozproszonych źródeł oraz ich sterowania.

978-1234-0081

Napisz pierwszą opinię o „WYBRANE ASPEKTY WYKORZYSTANIA ROZPROSZONYCH ŹRÓDEŁ ENERGII”