ZNOWELIZOWANE WARUNKI TECHNICZNE JAKIM POWINNY ODPOWIADAĆ BUDYNKI I ICH USYTUOWANIE

,

,

249.00

Na stanie

Znowelizowane WARUNKI TECHNICZNE jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2024 wyd. 15.

przepisy z komentarzem opisowo-graficznym (202 rysunki)

stan prawny na dzień 1 kwietnia 2024 r.

autorzy: architekt Władysław Korzeniewski, Rafał Korzeniewski

wyd. 15. z 2024 r., format B5, str. 600

Książka rekomendowana przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa.

Poradnik ten jest jedyną tego typu publikacją na rynku wydawnictw specjalistycznych opracowaną przez znanego i cenionego architekta Władysława Korzeniewskiego i Rafała Korzeniewskiego.

 

Jego niewątpliwą zaletą jest komentarz opisowo-graficzny wkomponowany w treść ujednoliconych przepisów rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie uwzględniający znowelizowane przepisy (zmiany zaznaczono pogrubioną czcionką), które wchodzą w życie z dniem 1 kwietnia 2024 r. (Dz. U. z 2024 r. poz. 747) i 1 sierpnia 2024 r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 2442).

 

Celem ostatniej nowelizacji rozporządzenia jest przede wszystkim ograniczenie praktyk związanych z tzw. „patodeweloper-ką”, czyli z działaniami, które mają maksymalizować zyski kosztem dobrej architektury, zdrowego rozsądku, a czasem wyma-gań zawartych w przepisach. Niektóre firmy deweloperskie chcą maksymalizować swoje zyski i budują obiekty, przy których jak największa powierzchnia inwestycji ma trafić na sprzedaż, a ogólnodostępne części wspólne ograniczane są do minimum.

 

W praktyce oznacza to powstawanie niekomfortowych mieszkań, osiedli z placami zabaw, które dzieciom służą tylko w teorii czy miejscami parkingowymi pod samymi oknami lokali mieszkalnych pod pretekstem, że są one wyłącznie dla samochodów osób niepełnosprawnych. Tego typu obiekty nie dość, że nie zaspakajają podstawowych potrzeb życiowych ich mieszkańców, to w dłuższej perspektywie czasowej będą generowały dodatkowe koszty związane np. z problemami natury zdrowotnej.

 

Nowelizacja rozporządzenia uporządkuje zasady budowy budynków wielorodzinnych oraz rozwiąże konkretne problemy, które coraz częściej pojawiały się w polskich miastach.

 

Dlaczego warto mieć ten poradnik?

Poradnik zawiera opisowo-graficzny komentarz ilustrowany 202 rysunkami.

Rozporządzenie, które jest przedmiotem komentarza, zawiera:

• ponad 300 paragrafów,

• 45 tabel,

• 3 załączniki (w tym wykaz ok. 235 Polskich Norm i 9 Eurokodów),

• 4 aneksy dodane przez autorów, rozszerzające komentarz także o przepisy spoza rozporządzenia, których treść jest z przepisami rozporządzenia powiązana,

• Wykaz aktów prawnych regulujących proces budowlany.

Autor

,

ISBN

978-83-64795-82-4

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ZNOWELIZOWANE WARUNKI TECHNICZNE JAKIM POWINNY ODPOWIADAĆ BUDYNKI I ICH USYTUOWANIE”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *