EFEKTYWNOŚĆ CENTRUM LOGISTYCZNEGO NA POŁUDNIOWYM PODLASIU

W systemie transportowym Polski obserwujemy dynamiczne zmiany i przekształcenia. Wynikają one z przeobrażeń gospodarczych w Europie i na świecie, w wyniku których firmy i przedsiębiorstwa logistyczne i transportowe, szukają nowych rynków zbytu, chcąc być jednocześnie jeszcze bardziej konkurencyjnymi i efektywnymi. Nowe rozwiązania w dziedzinie transportu sprawiają, że także system transportowy ewoluuje.

46.00

Na stanie

W systemie transportowym Polski obserwujemy dynamiczne zmiany i przekształcenia. Wynikają one z przeobrażeń gospodarczych w Europie i na świecie, w wyniku których firmy i przedsiębiorstwa logistyczne i transportowe, szukają nowych rynków zbytu, chcąc być jednocześnie jeszcze bardziej konkurencyjnymi i efektywnymi. Nowe rozwiązania w dziedzinie transportu sprawiają, że także system transportowy ewoluuje. W monografii ukazano różne definicje systemu transportowego, opisano z jakich elementów się on składa i z jakimi problemami boryka się w Polsce. Autorzy uznali, że szansą na jego regulację mogą być powstające w Polsce nowoczesne centra logistyczne, z definicji koordynujące prace różnych gałęzi systemu transportowego.

Zmiany w organizacji systemu transportowego, takie jak budowa centrum logistycznego, niosą ze sobą niepewność związaną z ryzykiem niepowodzenia inwestycji. Jednym z pierwszych etapów tworzenia centrum logistycznego jest przeprowadzenie dokładnej analizy ekonomicznej. Analiza lokalizacyjna, organizacyjna a następnie ocena funkcjonowania przyszłego centrum w znacznym stopniu jest możliwa dzięki przeprowadzeniu rachunku efektywności ekonomicznej, będącego miernikiem tej oceny. Rachunek ekonomiczny uwzględniający nakłady, koszty eksploatacyjne oraz korzyści z powstania centrum logistycznego powinien dać odpowiedź dotyczącą sensowności organizacji centrum logistycznego w wybranym miejscu. W niniejszej książce opisano różne postacie rachunku efektywności ekonomicznej. W rezultacie przeprowadzonej analizy zaproponowano wzór rachunku efektywności ekonomicznej, który można zastosować w przypadku oceny racjonalności organizacji Centrum Logistycznego w Małaszewiczach.

Autor

ISBN

978-83-60965-58-0

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „EFEKTYWNOŚĆ CENTRUM LOGISTYCZNEGO NA POŁUDNIOWYM PODLASIU”